Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-02-21, 16:10 Autor: Bogusław Kalisz

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście  ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji na Cyprze.
Ideą tego dnia  jest oprowadzanie za darmo lokalnych turystów, a także pokazanie  pracy przewodnika i uświadomienie, jaką rolę takie osoby odgrywają nie tylko w życiu ludzi, ale też kreowaniu wizerunku miasta czy regionu.

A choć świętują dziś przewodnicy w całym naszym regionie, odwiedzimy Nysę i tamtejsze koło PTTK Tryton. Z kilku powodów. Bowiem nyskie PTTK jest najstarszym w Polsce stowarzyszeniem skupiającym turystów, które powstało 17.12. 1950 roku.

Od trzech lat, po reaktywacji, działa jako PTTK Tryton. Odmłodzonym władzom udało się w tym krótkim czasie pozyskać ponad 300 członków i zorganizować kilkaset imprez.  Zostało to dostrzeżone w skali kraju, ale były i lokalne nagrody, m.in. Nyski Rajd Trekkingowy uznano za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa opolskiego. A wszystko to dzięki ludziom z pasją.
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Zobacz także

2019-03-22, godz. 16:00, RTT - artykuły A co z deszczówką? Pytamy na finał tygodnia z cyklem wody (o)polskie Prelekcje, panel dyskusyjny i debata o wodzie w miastach - to kolejny element obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji eksperci z Uniwersytetu Opolskiego dyskutowali m.in. o projektowaniu miejsc zielonyc ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:45, RTT - artykuły E-legitymacje w szkole w Paczkowie Zespół Szkól w Paczkowie jest jedną z pierwszych placówek w kraju, które wdrożyły legitymacje szkolne na miarę XXI wieku. Na telefony uczniów trafiły dokumenty, których - przynajmniej w teorii - nie trzeba będzie już nosić w formie papier ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:30, RTT - artykuły Co z kulturą w mniejszych ośrodkach? Likwidacja Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku to jeden z punktów programu naprawczego, który uchwaliła tamtejsza rada powiatu. Ma to związek z trudną sytuacją finansową tego samorządu lokalnego. » więcej 2019-03-22, godz. 15:00, RTT - artykuły Tomasz Radłowski i jego psy. Jak zdobywa się medale z pomocą czworonożnych przyjaciół Tomasz Radłowski z Bierawy wywalczył tytuł wicemistrza świata w niemieckim Haidmühle, w sporcie zaprzęgowym psów rasowych. Startował z zaprzęgiem sześciu psów grenlandzkich na średnim dystansie, w którym prolog wynosił 20 kilometrów, a dw ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:40, RTT - artykuły Sala dla małych cukrzyków uruchomiona w USK. "Chodzi o edukację" Uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, a profilaktyka w jej przypadku jest niezwykle trudna. Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo, także wśród najmłodszych. To właśnie z myślą o nich na oddziale pediatrii Uniwer ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »