Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-02-20, 16:15 Autor: Bogusław Kalisz

Student z Nysy przygotował grę dla amatorów ćwiczeń na siłowni

Siłownia
Siłownia
Michał Kopeć student kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka, specjalności: trener osobisty w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie opracował najprawdopodobniej pierwszą grę na świecie o tematyce street workout, czyli sportu mającego na celu między innymi budowanie i formowanie masy mięśniowej w oparciu o trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.
Pan Michał studiował wcześniej informatykę, także na PWSZ w Nysie. Teraz połączył dwie pasje w jedno tworząc grę, o której opowiedział naszemu reporterowi, Danielowi Klimczakowi.

Aplikacja będzie rozbudowywana, docelowo będzie można nie tylko grać, ale także ćwiczyć z wirtualnym trenerem personalnym. W kolejnym etapie (w przyszłej wersji) będzie nauka elementów takich jak: handstand, frontlever, backlever, swing360, swing540, ginger flip, jump over the bar i wiele innych. Gra została już bardzo dobrze przyjęta przez Internautów. Szczególnie na Ukrainie cieszy się dużym zainteresowaniem. W grze można trenować całe ciało, kupować suplementy, odblokowywać kolejne ćwiczenia zdobywając nowe doświadczenie. Bohater gry może ćwiczyć w różnych sceneriach: sala sportowa, gimnastyczna, natura i wiele innych. W grze „PullUpOrDie” dostępna jest mapa parków street workout, niektóre można zobaczyć w 3D. Celem aplikacji studenta PWSZ w Nysie jest m.in. propagowanie street workoutu, kalisteniki oraz nabycie umiejętności w budowie masy mięśniowej.
Student z Nysy przygotował grę dla amatorów ćwiczeń na siłowni

Zobacz także

2019-03-21, godz. 16:30, RTT - artykuły "O jakość dbają skójki zaostrzone". Nyska kranówka w cyklu wody (o)polskie Skąd bierze się woda w naszych kranach? Wielu zapewne powie, że spod ziemi i nie będzie to oczywiście błędem, gdyż w przypadku sporej liczby miast tak właśnie jest. Poza tym, jeszcze nie aż tak dawno temu, wielu z nas czerpało wodę z przy ... » więcej 2019-03-21, godz. 16:22, RTT - artykuły Kiedy poznamy wyrok ws. byłego duchownego, który miał molestować ministranta? Wciąż brak opinii biegłych W sądzie rejonowym w Strzelcach Opolskich miał zapaść dziś (21.03) wyrok w głośnej ostatnio sprawie byłego już księdza, który w 2012 roku miał molestować jednego z ministrantów. Wyrok miał zapaść, ale nie zapadł? Dlaczego? Odpowiedź na to ... » więcej 2019-03-21, godz. 15:00, RTT - artykuły Rekonstrukcja dróg moczowych - nowatorska operacja w kędzierzyńskim szpitalu Zespół urologów ze szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu zrekonstruował drogi moczowe u pacjenta, któremu wcześniej z powodu raka trzeba było usunąć pęcherz moczowy. Tego typu operacji wykonuje się pięć rocznie w całym kraju. » więcej 2019-03-20, godz. 16:00, RTT - artykuły Szczawa spod Niemodlina w naszym cyklu Wody (o)polskie Niektórzy mówią, że zawierają całą Tablicę Mendelejewa. Tak bogatym składem mineralnym dysponują złoża wody w Grabinie koło Niemodlina. To unikalna szczawa, która ma bardzo wysoki stopień mineralizacji i wielką wydajność. Nie ma jednak ch ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:15, RTT - artykuły Trzynastozgłoskowcem o historii. Jak powstaje słuchowisko? Czarownice, demony, misy tybetańskie i gongi - w takim klimacie w legendarnym Studiu M im. SBB nagrywane jest słuchowisko. To poemat muzyczno-literacki autorstwa Marzeny Mielcarek, która od 25 lat pracuje w Radiu Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »