Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-02-18, 15:30 Autor: Bogusław Kalisz

"Uliczni artyści" z grupy Murki odnowili pomieszczenia przechodni dziecięcych USK w Opolu

Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Grupa Murki, specjalnie dla małych pacjentów, pomalowała wnętrza poradni chirurgii dziecięcej, okulistycznej i pedodoncji.
"Uliczni artyści" postawili sobie jeden cel: ma być optymistycznie i kolorowo. Sobotnie (16.02) malowanie, to wspólna inicjatywa szpitala, artystów oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek.
Malowanie przychodni w USK w Opolu

Zobacz także

2019-03-22, godz. 16:00, RTT - artykuły A co z deszczówką? Pytamy na finał tygodnia z cyklem wody (o)polskie Prelekcje, panel dyskusyjny i debata o wodzie w miastach - to kolejny element obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji eksperci z Uniwersytetu Opolskiego dyskutowali m.in. o projektowaniu miejsc zielonyc ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:45, RTT - artykuły E-legitymacje w szkole w Paczkowie Zespół Szkól w Paczkowie jest jedną z pierwszych placówek w kraju, które wdrożyły legitymacje szkolne na miarę XXI wieku. Na telefony uczniów trafiły dokumenty, których - przynajmniej w teorii - nie trzeba będzie już nosić w formie papier ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:30, RTT - artykuły Co z kulturą w mniejszych ośrodkach? Likwidacja Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku to jeden z punktów programu naprawczego, który uchwaliła tamtejsza rada powiatu. Ma to związek z trudną sytuacją finansową tego samorządu lokalnego. » więcej 2019-03-22, godz. 15:00, RTT - artykuły Tomasz Radłowski i jego psy. Jak zdobywa się medale z pomocą czworonożnych przyjaciół Tomasz Radłowski z Bierawy wywalczył tytuł wicemistrza świata w niemieckim Haidmühle, w sporcie zaprzęgowym psów rasowych. Startował z zaprzęgiem sześciu psów grenlandzkich na średnim dystansie, w którym prolog wynosił 20 kilometrów, a dw ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:40, RTT - artykuły Sala dla małych cukrzyków uruchomiona w USK. "Chodzi o edukację" Uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, a profilaktyka w jej przypadku jest niezwykle trudna. Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo, także wśród najmłodszych. To właśnie z myślą o nich na oddziale pediatrii Uniwer ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »