Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-02-11, 16:15 Autor: Cezary Puzyna

Po pożarze w Opolu. Mieszkańcy 10-piętrowego bloku bez windy

Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
Pożar w bloku przy ul.Bytnara Rudego [Fot.Mario]
To był sobotni wieczór, osiedle Armii Krajowej w Opolu, ulica Bytnara Rudego - 10-piętrowy wieżowiec. Doszło tam do pożaru windy, było duże zadymienie, mieszkańcy ewakuowali się z budynku.
W tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, strażacy ogień ugasili a budynek przewietrzyli. Ale mieszkańcy zostali z dużym problemem, bowiem w tej klatce nie ma drugiej windy.

Spółdzielnia mieszkaniowa podjęła już kroki w tej sprawie i zwraca uwagę, że to już trzeci pożar w tym roku. Wstępnie straty oszacowano na 200 tys. złotych, a niektórzy mieszkańcy wciąż bardzo emocjonalnie wspominają ten wieczór.

Przedstawiciele spółdzielni przekazali nam, że w tym tygodniu będzie znany termin zamontowania windy, choć możliwe że potrwa to nawet 2 miesiące. Lokatorzy klatki 12B mają otrzymać kody i będą mogli się dostać przez górną kondygnację do sąsiedniej klatki i windy.

Spółdzielnia planuje także współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, aby pomóc osobom starszym mieszkającym w wieżowcu.
Pożar na osiedlu AK w Opolu

Zobacz także

2019-02-22, godz. 16:03, RTT - artykuły Reorganizacja ratownictwa medycznego w powiecie brzeskim Dwa lata temu mieszkańcy Grodkowa bezskutecznie starali się o drugą karetkę, która miałaby stacjonować w mieście. Jak wówczas argumentowali, jedna to za mało, by zapewnić bezpieczeństwo na terenie rozległej gminy. » więcej 2019-02-22, godz. 16:00, RTT - artykuły W Racławicach Śląskich odbyły się dzisiaj wojewódzkie uroczystości upamiętniające ofiary „Marszów Śmierci” W styczniu 1945 roku Niemcy uciekając przed Armią Czerwoną ewakuowali więźniów KL Auschwitz Birkenau oraz podległych mu podobozów. Do końca lutego pędzono ich na zachód, gdzie mieli być wykorzystywani, jako tania siła robocza. » więcej 2019-02-22, godz. 15:59, RTT - artykuły Dwie młode Belgijki szukają w Polsce swoich przodków Czy po 75 latach można jeszcze trafić na ślady obecności człowieka, który przez kilkanaście tygodni był w Strzelcach Opolskich. Dwie młode dziewczyny udowadniają, że tak. » więcej 2019-02-22, godz. 15:58, RTT - artykuły ZNP wchodzi w spór zbiorowy. W kwietniu ma odbyć ogólnopolski strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego wszczął procedurę sporu zbiorowego ze szkołami, przedszkolami i placówkami objętymi działaniem ZNP. W marcu w szkołach ma odbyć się referendum. Strajk nauczycieli planowany jest na kwiecień. » więcej 2019-02-21, godz. 16:30, RTT - artykuły Krótkie zielone. Piesi w Opolu skarżą się, że na skrzyżowaniach muszą się spieszyć Na ulicach Opola coraz więcej samochodów. Kierowcy w porannych i popołudniowych godzinach szczytu komunikacyjnego stoją w korkach. Chcieliby zielonych fal na skrzyżowaniach, szerszych ulic.... ale nie możemy zapomnieć o pieszych. Oni za t ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »