Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-02-08, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Zawsze warto pofruwać po jeziorze. Wodniacy z Krapkowic testują w Turawie własnoręcznie wykonane bojery

Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Zawsze warto pofruwać po jeziorze [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Mimo zimy, sezon dla żeglarzy z Portu Jachtowego w Krapkowicach nadal trwa. Jest łódka, jest żagiel, są całkiem sporę prędkości osiągane na Jeziorze Turawskim. A że Turawa skuta jest lodem, więc żeglarze omegi i dezety zmienili na bojery.
Przez ostatnie kilka miesięcy każdą wolną chwilę spędzili w hangarze budując trzy nowe bojery. Gdy lód na jeziorze osiągnął grubość 12 centymetrów, zaczęło się szaleństwo. Na takie zimowe żeglowanie wybrała się nasza reporterka Agnieszka Pospiszyl, którą w świat bojerów wprowadzili Andrzej Dembiński i Bogusław Luboń.
Zawsze warto pofruwać po jeziorze

Zobacz także

2019-02-20, godz. 16:02, RTT - artykuły Okaleczony pies Dino wróci do swojego właściciela? Sąd Rejonowy w Kluczborku utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie owczarka Sąd Rejonowy w Kluczborku utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie owczarka Dino. Zażalenie złożyło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu, które nie zgadzało się z opinią prokuratury, że właściciel psa opiek ... » więcej 2019-02-20, godz. 16:00, RTT - artykuły Prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie, który składał propozycje seksualne 12-letniej dziewczynce z Kędzierzyna-Koźla Wracamy do sprawy zatrzymania domniemanego pedofila przez ojca 12-letniej dziewczynki. Dorosły mężczyzna próbował przez internet umówić się z nastolatką na spotkanie o charakterze stricte seksualnym » więcej 2019-02-19, godz. 16:15, RTT - artykuły Zadłużony powiat kluczborski. Kłótnia zarządu i opozycji 50 milionów złotych czy 100 milionów złotych? Jakie jest faktyczne zadłużenie powiatu kluczborskiego? Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała zarówno projekt budżetu, jak i wieloletnią prognozę finansową. » więcej 2019-02-19, godz. 16:12, RTT - artykuły Urodziny Mikołaja Kopernika w Opolu. Gra terenowa 1 LO Dzisiaj (19.02) 546 urodziny Mikołaja Kopernika, miedzy innymi patrona 1 LO w Opolu. Uczniowie tej szkoły od września uczestniczą w Turnieju Kopernikowskim. » więcej 2019-02-19, godz. 16:06, RTT - artykuły Mieszkańcy Kolonii Gosławickiej nie chcą spalarni przy USK w Opolu Mieszkańcy Kolonii Gosławickiej domagają się likwidacji spalarni odpadów medycznych zlokalizowanej niedaleko Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz w pobliżu domów jednorodzinnych. Martwią się o swoje zdrowie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »