Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-01-22, 16:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

To jest dziadek nad dziadkami. Spotkanie z Władysławem Kostasiem

Władysław Kostaś z rodziną [fot. Joanna Matlak]
Władysław Kostaś z rodziną [fot. Joanna Matlak]
Władysław Kostaś z wnukiem [fot. Joanna Matlak]
Władysław Kostaś z wnukiem [fot. Joanna Matlak]
Pan Władysław Kostaś w lipcu będzie obchodził 92. urodziny. To nie jedyne rekordowe liczby w jego życiu. Jest bowiem ojcem 9 dzieci, dziadkiem 34 wnucząt, ma też 51 prawnucząt. A wkrótce, kto wie, może będzie prapradziadkiem!
Część rodziny mieszka w Nowej Wsi, niedaleko Praszki w powiecie oleskim. W niedzielę świętowali Dzień Babci i Dziadka. Z mikrofonem odwiedziła ich Joanna Matlak.
Reportaż Joanny Matlak

Zobacz także

2019-02-15, godz. 16:45, RTT - artykuły Zielone światło dla polderu Żelazna Inwestycja nie mogła ruszyć, bo - jak twierdził wojewoda - marszałek nie przekazał dokumentacji. Marszałek odpowiadał, że papiery są, tylko nikt ich nie odbiera. Tak było w ubiegłym roku, ale to już historia. » więcej 2019-02-15, godz. 16:30, RTT - artykuły Uroczystości z okazji rocznicy powstania Armii Krajowej 77 lat temu rozkazem generała Władysława Sikorskiego utworzona została Armia Krajowa. Z tej okazji w Opolu zorganizowano dziś (15.02) oficjalne uroczystości. » więcej 2019-02-15, godz. 16:15, RTT - artykuły Deklaracje podatkowe wypełnione przez skarbówkę już dostępne w internecie. Ruszyła platforma "Twój e-PIT" Od północy działa platforma 'Twój e-PIT' uruchomiona przez fiskus na portalu podatki.gov.pl. Dzięki niej podatnicy mogą w internecie sprawdzić swoje zeznania podatkowe przygotowane przez skarbówkę. Chodzi o zeznania składane na formularzu ... » więcej 2019-02-14, godz. 17:15, RTT - artykuły Zaczarowany świat, czyli nauka może być przyjemnością Strażnicy środowiska, owocowy zakątek, czy ptasie radio. To nie nazwy nowych powieści, a tematycznych sal, które zostały otwarte w nowej placówce edukacyjnej w regionie. W Opolu powstał 'Zaczarowany świat'. To centrum nauki i eksperymentu ... » więcej 2019-02-14, godz. 17:00, RTT - artykuły W Opolu liczyli bezdomnych. Jest ich coraz mniej Strażnicy miejscy w asyście policji przez całą noc liczyli bezdomnych przebywających w Opolu. Sprawdzili mosty, klatki schodowe oraz śmietniki. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »