Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2018-05-24, 15:48 Autor: Piotr Wójtowicz

KGP: Policjant, który zastrzelił mężczyznę w Opolu, zachował się zgodnie z prawem

Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]2
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]2
Policjanci zachowali się prawidłowo podczas wczorajszej strzelaniny przed komisariatem w Opolu. Tak wynika ze wstępnych ustaleń wewnętrznego postępowania Komendy Głównej Policji.
Przypomnijmy: dwóch policjantów z komisariatu przy ulicy Cmentarnej usłyszało, że ktoś niszczy radiowóz. Wybiegli przed budynek i wezwali mężczyznę, żeby odrzucił pałkę teleskopową. Ten odwrócił się nagle i zaczął celować do nich z pistoletu. Później okazało się, że był to pistolet pneumatyczny typu P-64 z zasobnikiem na metalowe kulki. Jeden z funkcjonariuszy, myśląc, że to broń na proch, schował się za samochodem, a drugi podniósł ręce, aby pokazać, że nie jest uzbrojony. Napastnik jednak strzelił, usłyszał to dyżurny, wybiegł z komisariatu oddał strzał ostrzegawczy a potem śmiertelnie ranił 43-latka.
KGP; Policjant postapił zgodnie z prawem

Zobacz także

2018-08-24, godz. 11:01, RTT - artykuły Mieszkańcy mają dość świniarni. Właściciel chlewni: jak są świnie, to musi śmierdzieć Mieszkańcy Poznowic w gminie Izbicko mają dosyć fermy na 12 tysięcy świń działającej w centrum wsi. Skarżą się na smród, hałas, wylewanie nieczystości na pola, utrudnienia na drodze. Właściciel fermy ripostuje, że gdy był uchwalany plan z ... » więcej 2018-06-08, godz. 20:01, RTT - artykuły Rozpoczął się 55 KFPP Z magazynem - Reporterskie tu i teraz - byliśmy w opolskim amfiteatrze tuż przed debiutami 55 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Wyjaśniliśmy kogo usłyszymy podczas pierwszego dnia imprezy i o której koncert się rozpocznie. W programi ... » więcej 2018-06-07, godz. 16:02, RTT - artykuły Jak długo potrwa odbudowa kościoła w Hajdukach Nyskich? W programie sprawdzaliśmy jak wygląda sytuacja w kościele w Hajdukach Nyskich. Po zawaleniu się stropu w XIV wiecznej świątyni pytamy co dalej. Jak długo potrwa dobudowa, ile będzie kosztować i kto podejmie się tych prac? Sprawa jest powa ... » więcej 2018-06-06, godz. 15:51, RTT - artykuły Mieszkańcom Namysłowa grozi katastrofa ekologiczna? Co dalej z chemikaliami, które zalegają na jednym z placów w Namysłowie? Z tym pytaniem w programie reporterów wróciliśmy do sprawy toksycznych substancji składowanych przy ulicy Oleśnickiej w Namysłowie. » więcej 2018-06-05, godz. 16:18, RTT - artykuły Kościół w Hajdukach Nyskich potrzebuje pilnego remontu! Co najmniej milion złotych, na tyle oszacowano wstępnie straty związane z zawaleniem się dachu i stropu w kościele w Hajdukach Nyskich. Przyczyną zniszczeń jest ulewa, która przeszła nad miejscowością. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »