Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2018-05-24, 15:48 Autor: Piotr Wójtowicz

KGP: Policjant, który zastrzelił mężczyznę w Opolu, zachował się zgodnie z prawem

Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]2
Strzelanina przed komisariatem [fot. Mario]2
Policjanci zachowali się prawidłowo podczas wczorajszej strzelaniny przed komisariatem w Opolu. Tak wynika ze wstępnych ustaleń wewnętrznego postępowania Komendy Głównej Policji.
Przypomnijmy: dwóch policjantów z komisariatu przy ulicy Cmentarnej usłyszało, że ktoś niszczy radiowóz. Wybiegli przed budynek i wezwali mężczyznę, żeby odrzucił pałkę teleskopową. Ten odwrócił się nagle i zaczął celować do nich z pistoletu. Później okazało się, że był to pistolet pneumatyczny typu P-64 z zasobnikiem na metalowe kulki. Jeden z funkcjonariuszy, myśląc, że to broń na proch, schował się za samochodem, a drugi podniósł ręce, aby pokazać, że nie jest uzbrojony. Napastnik jednak strzelił, usłyszał to dyżurny, wybiegł z komisariatu oddał strzał ostrzegawczy a potem śmiertelnie ranił 43-latka.
KGP; Policjant postapił zgodnie z prawem

Zobacz także

2019-01-22, godz. 16:30, RTT - artykuły Parking przy Kaśce. Czy to zgodne z prawem? Pogoda zrobiła się prawdziwie zimowa więc mali miłośnicy sanek i nart mogą szaleć na dośnieżanym stoku górki Kaśki w parku miejskim w Strzelcach Opolskich. Rodziny z bliska i daleka przyjeżdżają, żeby spędzić czas na górce. » więcej 2019-01-22, godz. 16:00, RTT - artykuły To jest dziadek nad dziadkami. Spotkanie z Władysławem Kostasiem Pan Władysław Kostaś w lipcu będzie obchodził 92. urodziny. To nie jedyne rekordowe liczby w jego życiu. Jest bowiem ojcem 9 dzieci, dziadkiem 34 wnucząt, ma też 51 prawnucząt. A wkrótce, kto wie, może będzie pradziadkiem! » więcej 2019-01-22, godz. 16:00, RTT - artykuły Jak dymiła, tak dymi. Co z filtrami na odlewni w Nysie W październiku informowaliśmy, że dym z kominów nyskiej odlewni wciąż zatruwa życie mieszkańców okolicy. Pomimo wcześniejszych zapewnień o zbliżającym się montażu filtrów mających zatrzymywać większość zanieczyszczeń, takowych wciąż jeszc ... » więcej 2019-01-22, godz. 16:00, RTT - artykuły Co z tym smogiem? Alarm dla województwa opolskiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłosiło alarm I stopnia dla pyłu zawieszonego PM10 dla naszego województwa. Oznacza to, że stężenie tego pyłu w powietrzu przekroczyło 150 mikrogramów na metr sześcienny. Tak duże stężenie może ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:15, RTT - artykuły Sto lat wszystkim Babciom i Dziadkom To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To czas, żeby podziękować im za otrzymane wsparcie i dobro. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »