Radio Opole » Reporterskie tu i teraz - lata 2017 i 2018 » Poznaj ludzi z pasją » 'Nuuu, z tego komina to będzie dużo cegieł!' - p ...
2016-12-05, 11:55 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Nuuu, z tego komina to będzie dużo cegieł!" - posłuchaj "Reporterskiego tu i teraz"

Aby wejść na zabytkową wieżę ciśnień w Skorogoszczy, nie trzeba mieć biletu [fot. archiwum prywatne Dariusza Zięby]
Aby wejść na zabytkową wieżę ciśnień w Skorogoszczy, nie trzeba mieć biletu [fot. archiwum prywatne Dariusza Zięby]
Grażyna i Dariusz Ziębowie [fot. archiwum prywatne]
Grażyna i Dariusz Ziębowie [fot. archiwum prywatne]
Eksponaty zgromadzone w zabytkowej wieży ciśnień w Skorogoszczy [fot. archiwum prywatne]
Eksponaty zgromadzone w zabytkowej wieży ciśnień w Skorogoszczy [fot. archiwum prywatne]
Posłuchaj reportażu Katarzyny Zawadzkiej (05.12.2016)
Dariusz Zięba [fot. archiwum prywatne]Aby wejść na zabytkową wieżę ciśnień w Skorogoszczy, nie trzeba mieć biletu. Oprowadza po niej właściciel Dariusz Zięba, który mieszka tuż obok w budynku dawnej hydroforni zaadoptowanej na dom lub jak to się modnie określa - na loft. Mimo że jest pracownikiem ubogiej sfery budżetowej, obie budowle uratował od ruiny na własny koszt.

Kilkanaście dni temu na scenie Opery Wrocławskiej Dariusz Zięba odebrał za to nagrodę od Instytutu Dziedzictwa Narodowego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. A Katarzynie Zawadzkiej opowiedział swą fascynującą historię.

Opowieści będzie można posłuchać dziś (05.12) ok. 14:40 w Reporterskim tu i teraz, a po emisji także w zakładce naszego reporterskiego cyklu.

Zobacz także

2017-10-13, godz. 10:49 Miłość do małej ojczyzny – reportaż Jana Poniatyszyna „Miłość do małej ojczyzny” Polaków żyjących na Litwie wspierają mieszkańcy gminy Głogówek. Mimo, że dzieli ich znaczny dystans geograficznych i trudno doszuka ... » więcej 2017-10-13, godz. 10:34 Winobranie - reportaż Agnieszki Pospiszyl Winnica Cwielong Olszewski w Balcarzowicach pod Ujazdem powstała zaledwie kilka lat temu, ale na swoim koncie ma już m.in. złoty medal i 6. miejsce w Europie ... » więcej 2017-09-15, godz. 15:10 Kowale - reportaż Agnieszki Pospiszyl [ZDJĘCIA] Bartek Romanowicz odziedziczył dom po ciotce a wraz z nim kuźnię, z której korzystał ostatnio jego pradziadek w latach 60. Jurek Królicki to archeolog, który ... » więcej 2017-06-26, godz. 12:14 „Tego nie przewidywał najczarniejszy scenariusz, ale... jeszcze tam wrócę” [FILM, ZDJĘCIA] Opolski żeglarz Andrzej Kopytko na jachcie „Opole” postanowił spełnić marzenie swojego życia – wziąć udział w transatlantyckich regatach Ostar. To zmagani ... » więcej 2017-05-17, godz. 13:31 "Wszystko zależy od kopyta" - posłuchaj reportażu Agnieszki Pospiszyl Zadowolony człowiek to ten, który łączy pasję i pracę. Jacek Ferdynus jest zadowolonym człowiekiem. Szczęśliwy człowiek to ten, który pasją dzieli się z innym ... » więcej 2017-03-22, godz. 15:00 O ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia - posłuchaj "Reporterskiego tu i teraz" Prawie 85 razy interweniował w tym roku śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stacjonujący w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. To dane z 20 marca. W bazie ... » więcej 2016-12-19, godz. 12:04 "Pod choinkę podaruje mu życie" - posłuchaj reportażu Jana Poniatyszyna - A może jednak nie? Może jest czas się wycofać? - waha się jedna z bohaterek reportażu Jana Poniatyszyna. Czego dotyczą te wahania i jak na nie odpowiedziała ... » więcej 2016-12-19, godz. 14:25 Rodzinie z czwórką małych dzieci spłonęło mieszkanie - posłuchaj reportażu o tragedii pogorzelców z Kędzierzyna-Koźla Zniszczone przez ogień mieszkanie nie nadaje się do użytkowania. Żyła w nim rodzina z czwórką małych dzieci. Policja określa, że powodem pożaru na ul. Pionier ... » więcej 2016-12-01, godz. 11:20 Jedzie się, jedzie... - 20-latek ze Strzelec członkiem bobslejowej kadry Polski - posłuchaj "Reporterskiego tu i teraz" Zima zaatakowała, czas odkurzyć sanki. Ich wyrafinowaną odmianą są bobsleje, a Bartłomiej Michalski ze Strzelec Opolskich jest jednym z zaledwie dwudziestu lu ... » więcej 2016-11-29, godz. 11:14 Kowalstwo to sztuka czy rzemiosło? Posłuchaj "Reporterskiego tu i teraz" Czy kowalstwo to sztuka, czy rzemiosło - to pytanie ma dzisiaj sens, bo w dobie szeroko rozumianej automatyzacji - popyt na usługi kowalskie jest niewielki. W ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »