Radio Opole » Benefisy w Studiu M Radia (2010-2011)
2010-11-21, 02:37 Autor: Radio Opole

Benefis prof. Doroty Simonides

Tomasz Zacharewicz i prof. Dorota Simonides
Tomasz Zacharewicz i prof. Dorota Simonides
Prof. Dorota Simonides
Prof. Dorota Simonides
Benefis profesor Doroty Simonides otworzył dziś uroczyście studio koncertowe Radia Opole. Wybitna folklorystka, wieloletnia senator i obrończyni śląskości obchodziła 20–lecie przyjęcia godności senatora. Dwadzieścia lat temu złożyła przysięgę w Senacie, tę rocznicę będzie świętować razem z nami.

Spytaliśmy dlaczego zdecydowała się uczcić ten jubileusz benefisem w naszej rozgłośni.

Jak mówi profesor Simonides mimo, że czuje się spełniona na wielu płaszczyznach to nie ma zamiaru spocząć na laurach.

Dodajmy, że dochód ze sprzedaży biletów na benefis zostanie przeznaczony na akcję charytatywną "Budujemy Hospicjum Opolskie".

Zapraszamy do wysłuchania benefisu, który odbył się w Studiu "M".

Barbara Olińska (oprac. BO)

Dwadzieścia lat temu złożyła przysięgę w Senacie, tę rocznicę będzie świętować razem z nami. Benefis prof. Doroty Simonides odbędzie się w sobotę (10.04) wieczorem w Radiu Opole.

Kobieta, która walczyła o Opolszczyznę i cały kraj uczyła Śląska, opowie o sobie i spotka się z przyjaciółmi. Profesor Simonides, przez dziesięciolecia pracy naukowej i politycznej, zrobiła tak wiele, że nie sposób tego wymienić - zapewnia reżyser i poseł Kazimierz Kutz.

Spotkanie w eterze z profesor Dorotą Simonides będzie również miało swój wymiar charytatywny. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na budowę hospicjum w Opolu.


Dla publiczności i słuchaczy zagra zespół "Silesia". Niespodziankę muzyczną przygotował również Jacek Hornik z zespołem.

Po raz pierwszy od kilkunastu lat na żywo ze Studia "M". Benefis rozpocznie się po 19:00.

Tomasz Zacharewicz (oprac. WK)

starsze   nowsze

Benefisy w Studiu M Radia (2010-2011)

2011-05-20, godz. 20:09 "Benefis, którego nie było" W piątkowy (20.05) wieczór w Studiu M Radia Opole odbył się benefis poświęcony pamięci Ewy Lubowieckiej. Dla słuchaczy i dla publiczności zagrał Teatr im. Jan ... » więcej 2011-05-16, godz. 14:01 „Benefis, którego nie było” pamięci Ewy Lubowieckiej Ten wieczór powinien odbyć się z Jej udziałem, ale „Zegarmistrz światła” był pierwszy. Dlatego po śmierci Ewy Lubowieckiej chcemy, by jeszcze raz zabrzmiał „S ... » więcej 2011-04-17, godz. 22:17 Benefis Zofii Bielewicz w Studiu M W legendarnym Studiu 'M' odbył się benefis Zofii Bielewicz. Okazją do spotkania było 60-lecie pracy artystycznej, które w tym roku świętuje aktorka. Na swoim ... » więcej 2011-04-06, godz. 11:59 Benefis Zofii Bielewicz w Studiu M Benefis Zofii Bielewicz, aktorki urodzonej w Warszawie, ale „od zawsze” związanej ze sceną dramatyczną w Opolu, odbędzie się w Studiu M Radia Opole 17 kwietni ... » więcej 2011-01-28, godz. 17:28 Benefis Anny Panas W Studiu M Radia Opole spotkaliśmy się z piosenkarką, która pokochała swing ze wzajemnością. Anna Panas była kolejnym bohaterem benefisu w Radiu Opole. » więcej 2011-01-23, godz. 21:54 Benefis abp. Alfonsa Nossola Niezwykły kapłan, który pamiętał, by „Czynić prawdę w miłości' - arcybiskup Alfons Nossol - w niedzielę (23.01) w Radiu Opole odbył się benefis na jego cześć. ... » więcej 2010-11-21, godz. 02:54 Benefis Michała Bajora 6 listopada 2010 r. w legendarnym Studiu M Radia Opole odbył się wyjątkowy benefis Michała Bajora. To niecodzienne spotkanie z aktorem, piosenkarzem, artystą ... » więcej 2010-11-21, godz. 02:48 Benefis Elżbiety Zapendowskiej Piosenki i wspomnienia, spotkanie przyjaciół i tworzony wspólnie 'jej portret' - w Radiu Opole odbył się benefis Elżbiety Zapendowskiej. Po raz pierwszy od po ... » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »