Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 - debaty
2014-11-26, 16:02 Autor: Radio Opole

Debata w Radiu Opole: Strzelce Opolskie

Tadeusz Goc i Henryk Rudner – kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich w debacie Radia Opole. Zobacz i posłuchaj!

Urzędujący burmistrz Strzelec opolskich Tadeusz Goc zdobył 44,2%, a Henryk Rudner, kandydat Mniejszości Niemieckiej, dostał 21,1% głosów. W radiowej debacie Aneta Skomorowska i Piotr Moc pytali ich programy, priorytetowe zadania, był też czas na wzajemne pytania kandydatów. Posłuchaj:Zobacz galerię zdjęć

Tadeusz Goc o swoim programie mówi "program stabilnej kontynuacji", stawia na miejsca pracy, bo to jego zdaniem wpłynie na zatrzymanie emigracji z miasta, mieszkania dla młodych, opiekę nad rodzinami przez inwestowanie w żłobki, przedszkola i szkoły oraz kontakt z mieszkańcami.

Henryk Rudner zaznacza, że burmistrz nie buduje fabryk, ale może budować dobry klimat dla inwestorów. Gospodarkę stawia na pierwszym miejscu. Chce wspierać lokalne firmy, nie tylko duże, ale też te rodzinne. Za swój drugi cel uważa przygotowanie gruntów dla inwestorów pod budownictwo mieszkaniowe. Obiecuje także dom dziennego pobytu dla seniorów oraz ścieżki rowerowe.

Kandydatów na burmistrza Strzelec Opolskich pytaliśmy także o priorytety, którymi zajmą się, jeśli wygrają wybory.

Henryk Rudner chce uzbroić tereny pod budownictwo mieszkaniowe, stworzyć świetlicę dla seniorów, spotkać się z przedsiębiorcami, wprowadzić czasowe miejsca postojowe w centrum miasta, doprowadzić do wybudowania budynku wielorodzinnego i przygotować program dla poprawy klimatu w gminie.

Tadeusz Goc, mówiąc o swoich priorytetach, wskazuje na komunikację i poprawę stanu dróg, co jest niezbędne dla przedsiębiorców i mieszkańców, budownictwo wielorodzinne przeznaczone dla młodych małżeństw i seniorów, sale sportowe dla tych szkół, w których ich brakuje oraz poprawę niektórych węzłów sanitarnych i żywieniowych oraz rewitalizację parku.

W trzeciej rundzie debaty kandydaci zadawali sobie pytania nawzajem.

Tadeusz Goc spytał Henryka Rudnera o to jak będzie wybierał tereny, które chce uzbroić pod budownictwo mieszkaniowe. - Muszą być to tereny, które są dobrze skomunikowane z drogami. Mamy piękny teren na Nowej Wsi, tam część działek jest już sprzedana, ludzie zaczynają budowę, a tam jest błoto. W ofercie sprzedaży działki jest napisane, że jest szansa na budowę tam sieci, a to bardzo odstrasza od nabycia takiej działki - mówi Rudner.

Henryk Rudner spytał Tadeusza Goca o to dlaczego nie chce wprowadzić w centrum, na przykład wokół targowiska, czasowych miejsc postojowych. - Kierowcy oczekują, żeby miejsca postojowe nie były płatne. Stawiamy na darmowe parkingi, bo to jest nasz atut. W ostatnim czasie w Strzelcach Opolskich powstało ponad tysiąc miejsc postojowych a wokół targowiska ponad sto. Rozważamy czy uda nam się te 100 miejsc zamienić na płatne, ale sprzeciwiają się temu kupcy obawiając się utraty klientów - odpowiadał Tadeusz Goc.

Sprawdź, jakie debaty jeszcze przed nami

Wybory samorządowe 2014 - debaty

2014-11-28, godz. 15:32 Debata Radia Opole: Namysłów Za nami debata kandydatów na burmistrza Namysłowa. W jaki sposób chcą przekonać do siebie w drugiej turze wyborów? Zobacz zdjęcia i posłuchaj dyskusji z udzia ... » więcej 2014-11-28, godz. 13:34 Debata Radia Opole: Brzeg W ostatnim dniu kampanii wyborczej przed drugą turą w studiu Radia Opole spotkali się kandydaci na burmistrza Brzegu: Jerzy Wrębiak z Prawa i Sprawiedliwości ... » więcej 2014-11-27, godz. 21:06 Debata Ociepa - Wiśniewski w SCK Kampania wyborcza na prezydenta Opola na ostatniej prostej. W debacie zorganizowanej w Studenckim Centrum Kultury przez samorząd studencki UO zmierzyli się Ar ... » więcej 2014-11-27, godz. 15:38 Debata Radia Opole: Nysa Za nami debata kandydatów na burmistrza Nysy. W jaki sposób chcą przekonać do siebie w drugiej turze wyborów ? Jak oceniają sytuację w mieście i jaki mają pom ... » więcej 2014-11-27, godz. 13:37 Debata Radia Opole: Prudnik W czwartkowej (27.11) Loży Radiowej spotkali się kandydaci na burmistrza Prudnika: Franciszek Fejdych i Lucjusz Standera. » więcej 2014-11-27, godz. 09:03 Drugie starcie Wiśniewskiego i Ociepy w SCK Marcin Ociepa i Arkadiusz Wiśniewski zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Opolu. » więcej 2014-11-26, godz. 17:26 Debata Radia Opole: Krapkowice Maciej Sonik i Andrzej Kasiura - w radiowej debacie zmierzyli się kandydaci na burmistrza Krapkowic. Zobacz i posłuchaj! » więcej 2014-11-24, godz. 15:05 Debaty w Radiu Opole Przed nami druga tura samorządowych debat Radia Opole. Przed pierwszą turą rozmawialiśmy ze wszystkimi kandydatami na włodarzy miast powiatowych Opolszczyzny, ... » więcej 2014-11-24, godz. 12:28 Debata prezydencka na UO Kolejna debata prezydencka kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Opola za nami. Zmierzyli się w niej: Marcin Ociepa i Arkadiusz Wiśniewski. Spotkanie ... » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »