Radio Opole » Drum Fest 2013

Drum Fest uchem Adama Wołka

2013-10-21, 09:05

Mark Ford w Opolu odwiedził szkołę muzyczną

Mark Ford [fot. archiwum Festiwal Drum Fest]
Mark Ford [fot. archiwum Festiwal Drum Fest]
Weekend zapowiadał się niezwykle interesująco. Taki faktycznie był. Mark Ford w sobotę i Mallostrings w niedzielę dali nieprawdopodobne koncerty.


Nasz reporter miał okazję rozmawiać z Markiem Fordem o Opolu, marimbie, Drum - Feście i premierze nowych utworów:

Adam Wołek

2013-10-21, 08:58

O Carl Palmer's ELP raz jeszcze

Drum Fest 2013 [fot. carlpalmer.com]
Drum Fest 2013 [fot. carlpalmer.com]
Dobiega już powoli końca festiwal, podczas którego odwiedzają nas muzyce przez duże "M".

Trochę poczekamy by posłuchać dwóch czarodziejów perkusji. Będa nimi Carl Palmer i Gavin Harrison. Festiwal rockowy? Nie - odpowiada Wojciech Lasek:

Adam Wołek

2013-10-17, 14:30

Członek Porcupine Tree i King Crimson zagra u nas

Drum Fest 2013
Drum Fest 2013
W oczekiwaniu na marimbowe koncerty w ramach drm - festu nasz reporter z niecierpliwością dopytuje Wojciecha Laska o gwiazdy, które ten festiwal zamkną i powiedzą: do zobaczenia za rok. Wczoraj usłyszeliśmy o Carl Palper ELP Legacy,


Dziś kolejny muzyk, który ma za sobą epizod w King Crimson. O występie Gavina Harisona znanego z Porcupine Tree mówi Wojciech Lasek:


Adam Wołek

2013-10-17, 14:25

Carl Palmer ELP Legacy w Opolu

Drum Fest 2013
Drum Fest 2013
Jeszcze kilka koncertów i będzie nasz festiwal wspomnieniem, ale za to pięknym! Można by nawet ułożyć małą aleję gwiazd. Był Neal Morse, był Mark Wood, a będzie jeszcze Carl Palmer. Nazwisko może niewiele mówi, ale jak padnie nazwa Emerson Lake and Palmer jest już wszystko jasne.

O tym zespole pogawędkę z Wojciechem Laskiem uciął sobie nasz reporter

Adam Wołek


2013-10-14, 11:45

Drum - Fest 2013 różnorodny gatunkowo

Drum Fest 2013
Drum Fest 2013
Nie tylko gitary, nie tylko rock i gwiazdy z pierwszych stron gazet, portali itd. Drum - Fest jak podkreślają organizatorzy jest dla miłośników wielu gatunków muzyki.

Teraz fani wydarzenia mogą nieco odetchnąć i przygotować się na kolejna dawkę muzycznych uniesień. Wystarczy przeczekać te kilka dni, a spotkamy się ze starymi znajomymi. Mówi Wojciech Lasek:

2013-10-14, 11:32

"Bardzo mi się w Polsce podoba" - Gordon Haskell

[fot. artrock.pl]
[fot. artrock.pl]
Były muzyk King Crimson udowodnił, że jest profesjonalistą w każdym calu. Okazał się niesamowicie otwartym człowiekiem, a także charyzmatycznym liderem na scenie.

O muzykowanie m.in. z Robertem Frippem, o Drum - Fest i kontakty z polskimi artystami pytał nasz reporter:

2013-10-09, 14:30

Gordon Haskell - ikona na Drum - Feście

[fot. artrock.pl]
[fot. artrock.pl]
Znakomity koncert gwiazdy jaką jest Gordon Haskell był jednym z mocniejszych punktów opolskiego festiwalu.


Piękne, romantyczne i kojące melodie płynęły ze sceny, a połączone z wokalem Gordona dawały piorunujące wrażenie. Nasz reporter Adam Wołek rozmawiał z Wojciechem Laskiem - organizatorem - o tym występie, ale nie tylko. Dopytywał przy dźwiękach muzyki Gordon Haskell Trio o dalszą część Drm - Festu:2013-10-08, 17:23

Na Drum - Feście liczy się wysoki poziom muzyków i różnorodność

Drum Fest 2013
Drum Fest 2013
Dziś na scenie Filharmonii Opolskiej wystąpi Gordon Haskel Trio. Sam Gordon znany jest z tego, że występował w zespole King Crimson i nie jest jedynym muzykiem tej grupy goszczącym w Opolu.

Nasz reporter pytał Wojciecha Laska o gatunki muzyczne jakie obserwujemy na scenie... bo zestaw wygląda bardzo rockowo:2013-10-07, 18:06

Steamroller - czy tylko coverband?

Drum Fest 2013
Drum Fest 2013
Dwa świetne koncerty podczas Drum - Festu za nami. Na scenie Filharmonii Opolskiej zaprezentował się Mark Wood wraz z zespołem i naszymi filharmonikami. Sam koncert był wielkim przeżyciem. W niedzielę oglądaliśmy Cindy Blackman - Santanę. Perkusistka, której drugie nazwisko nie jest przypadkowe (żona Carlosa Santany) zaprezentowała wyborną formę.


My zaś wracamy do historii festiwalu za sprawą Wojciecha Laska wspominamy zespół Steamroller, którego to muzycy grają też w Whitesnake. Ten zespół często określany jest jako biedniejsza siostra Deep Purple:

Adam Wołek

2013-10-04, 13:35

Rodzina Wood'ów - czyli rodzinne muzykowanie

[fot. funpage zespołu]
[fot. funpage zespołu]
Po niezłym koncercie Nicka D'Virgilio z zespołem w Państwowej Szkole Muzycznej wracamy do tego co wydarzy się dziś na deskach Filharmonii Opolskiej

Ponownie o Mark Wood Experience, ale oczami muzyków z nim występujących. Nasz reporter rozmawiał z Elijahem Woodem i Laurą Kaye czyli synem i żoną muzyka.... Amerykanie zakochani są w Opolu i Drum Feście:

W ten weekend jeszcze na deskach opolskich scen zobaczymy Cindy Blackman Santanę.

Adam Wołek

12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »