Radio Opole » Wszystko, czego pragniesz 2011 » Spadek, miłość i kradzione samochody

Spadek, miłość i kradzione samochody

„Spadek, miłość i kradzione samochody”, powieść Zbigniewa Górniaka pisana specjalnie dla Radia Opole
„Spadek, miłość i kradzione samochody”, powieść Zbigniewa Górniaka pisana specjalnie dla Radia Opole
„Spadek, miłość i kradzione samochody”, powieść Zbigniewa Górniaka pisana specjalnie dla Radia Opole w formie książkowejHans Dietrich Kocot, świeżo upieczony absolwent monachijskiej Wyższej Szkoły Detektywistycznej i stażysta słynnej niemieckiej firmy detektywistycznej Gotzky, staje przed swoim pierwszym zawodowym wyzwaniem. Oto szef zleca mu misję: trzeba pojechać do Polski i odnaleźć mieszkającą najprawdopodobniej gdzieś na Śląsku Opolskim spadkobierczynię potężnego majątku zmarłego niedawno tragicznie potentata przemysłowego o nazwisku Kropp.
Młody detektyw nie zna ani imienia, ani nazwiska spadkobierczyni, a jedynym tropem jakim dysponuje jest czarno-białe zdjęcie przyszłego milionera z matką córki, wykonane podczas wspomnianych praktyk oraz niepewna informacja, że studentka przyjechała wtedy z Opola.

Po niemiecku sumienny, uporządkowany i nieco kostyczny detektyw Kocot odbywa podróż do nieznanej sobie Polski, która w jego mniemaniu była dotąd czymś w rodzaju skrzyżowania Syberii z Dzikim Zachodem. Oglądając Polskę i Opole jego oczyma, słuchacz jest świadkiem zabawnych konfrontacji stereotypowych wyobrażeń detektywa z polską (i opolską) codziennością, groteskowych zdumień, zabawnych odkryć, niecodziennych dialogów.

Zbigniew Górniak. "Spadek, miłość i kradzione samochody".

Od poniedziałku do piątku
godzina 10:45 i 16:45
czyta Michał ŻEBROWSKI
Dodajmy, że ta powieść radiowa jest dostępna w wersji książkowej!!!
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »