Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 listopada 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Nagrania z World Music Festival 2019 z Bratysławy. "Sennym świtem" Jerzego Grunwalda i En Face ukazuje się pierwszy raz na płycie CD, remasterowane z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań - czasami nie potrzeba zbyt wiele. Dobry głos, akustyczna gitara, ciekawa melodia, przemyślana aranżacja. I z tej niewielkiej ilości składników powstaje całość doskonała.

W audycji dziś także jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego folk-rocka. "Krwawe ballady" - to połączenie sił dwóch grup Maraca i Zimbova.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Jak wygląda prowadzenie tramwaju? W jaki sposób pojazdy te skręcają bez kierownicy? Jak długo i gdzie należy się szkolić, by móc usiąść za sterami takiej maszyny? Z okazji dnia tramwajarza przypadającego w kończącym się tygodniu, odpowiemy na pytania dotyczące tego zawodu. Jako, że po opolskich ulicach tramwaje nie jeżdżą, wiedzy tej będziemy szukać we Wrocławiu, u pani Sylwii Bręczewskiej, która od 22 lat zasiada za sterami tych pojazdów. Naszego gościa zapytamy także, jak w roli motorniczych odnajdują się kobiety.

W programie powiemy także o ogólnopolskim Dniu Otwartego Notariatu, który w tym roku, ze względu na pandemię, przeniósł się do sieci. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to okazja nie tylko do uzyskania bezpłatnych porad, ale i lepszego zrozumienia, w jakich sytuacjach należy szukać pomocy notariusza.

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii a także Black Week mogą prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów… O zagrożeniach, ale i prawach konsumenta powie nam Marek Trejda, Miejski Rzecznik Praw Konsumenta w Opolu.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
  • To już ostatnia spośród 144 audycji w projekcie „Most – polsko-czeska współpraca redakcji”. Chcielibyśmy zatem przedstawić Państwu osoby, które po naszej stronie odpowiedzialne były za realizację tego przedsięwzięcia oraz powspominać trochę. W najbliższym wydaniu audycji MOST Rafał Nosal, czyli gospodarz audycji od roku zaprosi do rozmowy Elżbietę Jadczak, Jacka Łuczaka oraz Pawła Koniecznego. Oczywiście nie zabraknie pożegnalnego konkursu, w którym jak zwykle do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
  • W dzisiejszym programie rozmowa z Danutą Skrobańską, prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Stryju o działalności tej organizacji w trudnych czasach pandemii.
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »