Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 listopada 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan Wojdak i Wawele - "Zostań z nami melodio"

Chociaż historia zespołu sięga roku 1966, to prawdziwa kariera rozpoczęła się w roku 1971, kiedy do grupy dołączył Jan Wojdak, pozostający do dzisiaj jej liderem, a sam zespół w sposób bardzo udany łączył elementy folkowe z rockiem, sięgając często po wiersze uznanych polskich poetów jak Ewa Lipska, czy Tadeusz Śliwiak, którzy pojawiają się na prezentowanej płycie.

Joe Beck - "Nature Boy"

Płyta nietypowa w dorobku tego amerykańskiego gitarzysty, kojarzonego bardzo słusznie z jazzem (od którego zaczynał jako nastolatek, grywając z wielkimi sławami), jednak ta sława i płyty to dopiero połowa lat 70-tych, a w roku 1969 nagrał on płytę zdecydowanie rockową, wypełnioną piosenkami, chociaż nie pozbawionymi elementów rodzącego się wtedy fusion i psychodelii. Dominują jednak klimaty bliskie Cream, których gitarzysta miał okazję poznać podczas wspólnej trasy po Stanach.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Czy w nyskiej policji miał miejsce mobbing? Posłowie Lewicy rozpoczęli interwencję w tej sprawie. Według danych przedstawionych dziś na konferencji prasowej przez parlamentarzystów w ostatnim czasie z Komendy Powiatowej Policji w Nysie odeszło 20 z 300 pracujących tam osób. Więcej na ten temat w magazynie reporterów Radia Opole.

Historia dręczonego psa Jogi z Opola ma swój sądowy finał. Jego były właściciel został oskarżony o znęcaniem się nad czworonogiem ze szczególnym okrucieństwem. Zdaniem śledczych mężczyzna miał obcować płciowo z psem. Dziś ruszył proces w tej sprawie.

Sprawdzimy też, jak mogą wyglądać ferie uczniów w regionie. Czy ośrodki wypoczynkowe w górach szykują się do sezonu po ogłoszeniu kolejnych rządowych decyzji ws. obostrzeń i ograniczeń sanitarnych?

Przedstawimy też Państwu robota humanoidalnego, który od dziś obsługuje pacjentów w USK w Opolu.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »