Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 listopada 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan Wojdak i Wawele - "Zostań z nami melodio"

Chociaż historia zespołu sięga roku 1966, to prawdziwa kariera rozpoczęła się w roku 1971, kiedy do grupy dołączył Jan Wojdak, pozostający do dzisiaj jej liderem, a sam zespół w sposób bardzo udany łączył elementy folkowe z rockiem, sięgając często po wiersze uznanych polskich poetów jak Ewa Lipska, czy Tadeusz Śliwiak, którzy pojawiają się na prezentowanej płycie.

Joe Beck - "Nature Boy"

Płyta nietypowa w dorobku tego amerykańskiego gitarzysty, kojarzonego bardzo słusznie z jazzem (od którego zaczynał jako nastolatek, grywając z wielkimi sławami), jednak ta sława i płyty to dopiero połowa lat 70-tych, a w roku 1969 nagrał on płytę zdecydowanie rockową, wypełnioną piosenkami, chociaż nie pozbawionymi elementów rodzącego się wtedy fusion i psychodelii. Dominują jednak klimaty bliskie Cream, których gitarzysta miał okazję poznać podczas wspólnej trasy po Stanach.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 LOŻA RADIOWA
Jak poinformowała Agencja General Services Administration, która zapewnia wsparcie innym amerykańskich agencji federalnych, zainicjowała w poniedziałek proces przekazania władzy ekipie prezydenta-elekta Bidena. Z kolei Donald Trump na Twitterze napisał „Jestem pewien, że weźmiemy górę w walce”. Walka o której mowa, ma doprowadzić do tego, by „rezultaty wyborów” były uczciwe. Jednocześnie agencja Reutera podaje, że Trump nakazał swoim prawnikom współpracować z Bidenem... Ten dwugłos w Loży Radiowej skomentuje dr Marek Kawa, amerykanista - to w pierwszej godzinie programu.

A po 13:05 z dr. Rafałem Parvim z WSB porozmawiamy o tym, skąd się wzięło święto wyprzedaży, czyli tzw. popularny Black Friday.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »