Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 29 października 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Na parę dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych, a także Dniem Zadusznym, pochylimy się nad muzyką ściśle kojarzoną z tym właśnie czasem i tematyką. Słynne "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta (wcale przecież nie napisane w całości przez niego), choć najczęściej rozbrzmiewa w salach koncertowych i świątyniach na przełomie października i listopada, nie jest wszak jedyną mszą za zmarłych. Pytanie też czy trzeba się ograniczać wyłącznie do tego gatunku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU

"Droga do nieba", reportaż Danuty Starzec z roku 1989, żadnego ze słuchaczy nie pozostawia obojętnym. To, najkrócej rzecz ujmując, opowieść o tym, jak mimo tragicznych doświadczeń można nadać sens swemu życiu. Także o roli innych ludzi, zwłaszcza tych najbliższych. Warto w skupieniu posłuchać, by lepiej rozumieć człowieka przez surowy los doświadczonego.

"Dziecko, dla pełnego i harmonijnego rozwoju swojej osobowości, powinno wychowywać się w środowisku rodzinnym, w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia...". Takie słowa można znaleźć w Konwencji o Prawach Dziecka. Nie zawsze jednak to, co przewiduje prawo, ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Bywa tak, że w rodzinie nie ma szczęścia, miłości i zrozumienia. Jest za to obojętność, wrogość, agresja. Bohaterka reportażu Magdaleny Szybińskiej, "Tak, jestem szczęśliwa", dorastała właśnie w takiej fatalnej atmosferze. Mimo dramatycznych przeżyć z dzieciństwa, już prawie pełnoletnia, odnalazła spokój. Stało się tak dzięki pewnej osobie, która wyciągnęła do niej rękę. Dodajmy, że w pewnym momencie dziewczyna swoją historię postanowiła spisać i wziąć udział w konkursie "Spełnij dziecięce marzenia o szczęśliwym domu". Na tej postawie powstała ta audycja, a było to dziewięć lat temu.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »