Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 października 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Chico Freeman to współczesny saksofonista tenorowy i trębacz jazzowy oraz syn saksofonisty jazzowego von Freemana.

Mihaly Dresch Quartet, Archie Shepp: "Hungarian Bebop" - wydawałoby się, że trudno o bardziej egzotyczne spotkanie: oto weteran "czarnej" awangardy - Archie Shepp spotyka się z zespołem eksplorującym muzykę Transylwanii. A jednak wszystko ma tu sens.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Kolory dla niej nie mają żadnego znaczenia, bo jej świat tonie w szarości. Najważniejszy jest słuch. Ten zmysł prowadzi ją przez życie i dostarcza największej radości - muzyki. Talent i codzienna praca, mają sprawić, że będzie nie tylko odtwórcą, ale i twórcą muzyki organowej. Polubiła Kraków, bo w tym mieście osoby niewidome mogą zwyczajnie żyć i kochać. Proszę przyjąć ponowne zaproszenie do niezwykłego świata Moniki Janik i jej mamy, Marii w moim reportażu: "Czytam prawą ręką" , który miał premierę sześć lat temu.

Zaś osiemnaście lat temu powstała praca Danuty Starzec, "Moja Lotika". Bohaterka tego reportażu, Monika Witek, dołączyła do akcji, którą zorganizowali misjonarze, a nazwali ją: "Adopcja serca". Przez pięć lat, co miesiąc, przesyłała pieniądze na utrzymanie hinduskiej dziewczynki - Lotiki, która przebywała w ośrodku dla trędowatych. Los sprawił, że dziewczynka i jej dobrodziejka spotkały się w Indiach.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »