Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 października 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Chico Freeman to współczesny saksofonista tenorowy i trębacz jazzowy oraz syn saksofonisty jazzowego von Freemana.

Mihaly Dresch Quartet, Archie Shepp: "Hungarian Bebop" - wydawałoby się, że trudno o bardziej egzotyczne spotkanie: oto weteran "czarnej" awangardy - Archie Shepp spotyka się z zespołem eksplorującym muzykę Transylwanii. A jednak wszystko ma tu sens.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT: Po wprowadzeniu nauki zdalnej i hybrydowej w szkołach, dyrektorzy oraz nauczyciele opolskich szkół coraz częściej sygnalizują, że część ich uczniów nie może się uczyć, gdyż nie posiada potrzebnego do tego sprzętu. Nie każdą rodzinę stać na zakup dla swoich dzieci komputerów, a wiosenna akcja doposażania placówek - za pieniądze unijne - nie rozwiązała problemów. Pedagodzy apelują do mieszkańców regionu o przekazywanie szkołom zbędnego sprzętu komputerowego. W magazynie również przegląd szpitali przeznaczonych do leczenia osób zakażonych koronawirusem. Wojewoda opolski zobowiązuje dyrektorów kolejnych szpitali do przekształcenia oddziałów na potrzeby cividowców. Drastyczne podwyżki opłat za działki, a szczególnie za wywóz śmieci wprowadził ROD Odra w Opolu. Stawki wzrosły o kilka tysięcy procent, a w przyszłym roku ma być jeszcze gorzej. Seniorzy alarmują, że nie stać ich płacić w tym roku 180 zł, a w przyszłym aż 360 zł tylko za wywóz odpadów. Apelują do prezydenta Opola o zmianę lokalnych przepisów.


Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »