Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Śnieżanka - 1976

W latach 70 niekwestionowana gwiazda polskiej estrady (i nie tylko, bo występowała na wielu scenach zagranicznych, a ma tej konkretnej płycie rekomendowana przez wytwórnię, jako reprezentantka festiwalu w Sopocie), o bardzo różnorodnym repertuarze i niezwykłych zdolnościach interpretacyjnych. Wśród kompozytorów na prezentowanej płycie pojawia się cała plejada z ówczesnej czołówki, jak Poznakowski, Skorupka, czy Korcz.

Louis Armstrong - The Great

Ikona muzyki jazzowej i bluesa, chociaż znaleźć można w jego repertuarze także inne gatunki, co sprawia, że wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Tu w repertuarze z lat 50-tych poznamy wczesny, ale dojrzały okres twórczości, już okraszony wielkimi przebojami, zarówno śpiewanymi, jak i tymi z trąbką w roli głównej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Naszym gościem będzie Aleksandra Kotapska, koordynatorka ds. produkcji Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Choć obiekt jest w remoncie, premier i koprodukcji mamy sporo. My porozmawiamy o dwóch spośród nich - "Miejskich ziółkach" w reż. Nataszy Sołtanowicz oraz "Królu Learze" w reż. Anny Agustynowicz. Będzie też okazja zapytać o pracę teatralnego producenta.

Po godz. 20:00 odwiedzi nas artystka plastyczka z opolskiego okręgu ZPAP oraz edukatorka poprzez sztukę - Bożena Kurek-Di Maggio. Zapytamy, jak poprzez sztukę uwolnić swój potencjał.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***