Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 sierpnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Wirtuoz saksofonu, Tommy Smith, na płycie "The sound of love" wykonuje wytrawne ballady klasyków najbardziej uznanych kompozytorów w historii jazzu: Duke'a Ellingtona i Billy'ego Strayhorna.

Walter Smith III to amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy. Jest przewodniczącym Wydziału Woodwind w Berklee College of Music. Oprócz występów we własnej grupie Smith jest członkiem Kwintetu Ambrose Akinmusire i Voyagera Erica Harlanda.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Upały nie odpuszczają, więc pamiętajmy o piciu wody i dostarczaniu jej naszym czworonogom. Miska przed sklepem to już standard, ale psy zamknięte w samochodach, niestety też.

Powiemy też o bohaterach w mundurach. Policjanci uratowali mężczyznę, który biegł wprost pod koła pociągu.

A na koniec o basenowym szaleństwie. Polacy bez przydomowego basenu nie wyobrażają sobie wakacji.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Czy Opolszczyzna potrzebuje Samorządowej Karty Praw Rodzin? Petycja w tej sprawie jakiś czas temu trafiła do sejmiku województwa i niebawem będzie rozpatrywana przez radnych. O komentarz do tej sprawy poprosimy wicemarszałka z Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Kubalańcę. Porozmawiamy też o kontroli poselskiej, która trwa w Urzędzie Marszałkowskim.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***