Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 9 sierpnia 2020 roku

7:00 MAMY WEEKEND
W tym roku nasze życie mocno się zmieniło i musieliśmy zrezygnować, bądź zmienić wiele naszych przyzwyczajeń, czy sposobów spełniania tradycji. Jedną z nich są piesze pielgrzymki prowadzące do miejsc kultu, w tym najpopularniejszego w Polsce sanktuarium - na Jasnej Górze. W niedzielny poranek sprawdzimy, w jaki sposób pątnicy odbywają swą podróż w cieniu epidemii.

W programie odwiedzimy również Brzeg, gdzie trwają przygotowania do projekcji filmu poruszającego historie osób, dla których miasto stało się nowym domem po zakończeniu II wojny światowej. Autorka dokumentu, Kaja Banachowska, zdradzi nam kulisy jego powstania, opowie też, które z opowiedzianych w nim historii w szczególny sposób mogą zapisać się w pamięci widza.

Naszym gościem będzie również prezes Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych Grzegorz Oleś, którego zapytamy o szanse na powrót dalekobieżnych połączeń pasażerskich na Magistralę Podsudecką.

W programie także stałe cykle:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
08:04 W cztery oczy – Witold Żurawicki
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
10:35 Prosto z Sejmu Magdalena Ogórek /powtórka/

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo, pisząc na: daniel.klimczak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***