Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 8 sierpnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Przedwojenny warszawski sznyt - koncert Heńka Małolepszego w Studiu "M" Radia Opole, który odbył się w sierpniu 2016 roku. Usłyszeliśmy tanga, fokstroty, walczyki i polki, wszystkie utrzymane w warszawskiej manierze. Nie zabrakło też utworów z filmu "Zakazane piosenki". "Tańcz mój złoty" Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Album jest muzyczną podróżą na przedwojenny dansing – prezentuje różnorodne rytmy, nawiązuje do obowiązujących wówczas stylów i przywołuje zapomniane już dziś tańce.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 EKO WYŚCIG
Na spotkanie z ekologią zapraszam z Balcarzowic, gdzie doskonale znają zasady zero waste. Pościele, koszule, sukienki czy nawet koce. Wszystkim tkaninom można dać drugie życie, o czym przekonuje Teresa Nowak specjalizująca się w makatka i dywanikach. Wykorzystuje przy tym wszystko co wpadnie jej w ręce, bo jak sama przyznaje recykling materiałów daje sporo satysfakcji.

W drugiej godzinie będziemy podziwiać okoliczne ogródki, rabatki i grządki. Spotkam się z Małgorzatą Michalską, która według własnych zasad pielęgnuje zieleń, rozsadza rośliny i dzieli się swoimi plonami. Porozmawiamy o ekologicznych metodach zwalczania szkodników i nawożenia warzyw i owoców. W wiejskim otoczeniu sprawdzimy też jak ogrodoterapia wpływa na nasze samopoczucie i czy obcowanie z zielonym otoczeniem uczy nas szacunku do przyrody.

Do słuchania od 14:00 do 16:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się mailowo: justyna.marcinska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***