Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 sierpnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ziyo - Witajcie w teatrze cieni
  • Chociaż więcej jest gitarowych brzmień na drugim albumie grupy, płyta, zwłaszcza w warstwie tekstowej, jest zdecydowanie bardziej poważna, minorowa i w jakimś sensie naznaczona tragizmem (chociaż zdarzają się wyjątki, jak finałowy "Rodzi się nowy dzień", chociaż i tu w kontekście całości moną się zastanowić) i jest zdecydowanie bardziej dojrzałą artystycznie propozycją, bardziej odchodząca od wzorca U2 (tyle, że i ten zespół był już w 1990 roku nieco w "innym miejscu").

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
18:00 DOBRE GRANIE EKSTRA
Dziś w Dobrym Graniu Ekstra razem z Basią odwiedzimy Opolskie Jam Session fundacji BluesOpole, które tym razem odbędzie się w Kluczborku.
Celem wydarzenia jest integracja środowiska muzycznego naszego województwa. Jednak w rozmowie z muzykami i organizatorami dowiemy się, co tak naprawdę motywuje ich do zaangażowania w takie muzyczne spotkanie.

Do słuchania od 18:05 do 19:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl

Zobacz wideo z naszymi rozmowami!


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***