Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 sierpnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ziyo - Witajcie w teatrze cieni
  • Chociaż więcej jest gitarowych brzmień na drugim albumie grupy, płyta, zwłaszcza w warstwie tekstowej, jest zdecydowanie bardziej poważna, minorowa i w jakimś sensie naznaczona tragizmem (chociaż zdarzają się wyjątki, jak finałowy "Rodzi się nowy dzień", chociaż i tu w kontekście całości moną się zastanowić) i jest zdecydowanie bardziej dojrzałą artystycznie propozycją, bardziej odchodząca od wzorca U2 (tyle, że i ten zespół był już w 1990 roku nieco w "innym miejscu").

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Na Opolszczyznę wracają upały. Na termometrach zobaczymy nawet 32 stopnie. IMGW wydał w tej sprawie ostrzeżenia drugiego stopnia. To oznacza, że powinniśmy unikać ekspozycji na słońce i pić dużo wody. Jak zadbać o siebie podczas tak wysokich temperatur, a jednocześnie przestrzegać reżimu sanitarnego związanego z pandemią? Sprawdzimy w magazynie reporterów Radia Opole.

Ministerstwo środowiska planuje zaostrzyć kary za śmiecenie w lesie. Problem narasta. Okazuje się, że porzucane są tam nie tylko odpady budowlane czy stare opony, ale coraz częściej spacerowicze zostawiają tam puste butelki i puszki. Jak zwalczać ten problem? Jak nauczyć kultury osób, które przychodzą do lasu rekreacyjnie? Może właśnie poprzez wysokie kary finansowe?

Mimo pandemii pątnicy także i w tym roku wybierają się na Jasną Górę. Pielgrzymki mogą być organizowane, ale w zmienionej formule - w reżimie sanitarnym. Jakie są to zasady? To także sprawdzimy.

W programie zajrzymy też na tor przy ul. Wschodniej w Opolu, gdzie zawodnicy Kolejarza przygotowują się do pierwszego meczu przed własną publicznością. W niedzielę zmierzą się z Wilkami Krosno w drugiej kolejce 2. Ligi Żużlowej.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***