Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 sierpnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ziyo - Witajcie w teatrze cieni
  • Chociaż więcej jest gitarowych brzmień na drugim albumie grupy, płyta, zwłaszcza w warstwie tekstowej, jest zdecydowanie bardziej poważna, minorowa i w jakimś sensie naznaczona tragizmem (chociaż zdarzają się wyjątki, jak finałowy "Rodzi się nowy dzień", chociaż i tu w kontekście całości moną się zastanowić) i jest zdecydowanie bardziej dojrzałą artystycznie propozycją, bardziej odchodząca od wzorca U2 (tyle, że i ten zespół był już w 1990 roku nieco w "innym miejscu").

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...

Kto narzekał na deszcz, teraz może odetchnąć upalnym powietrzem. Dziś bowiem na termometrach nawet ponad 30 stopni, zatem o poranku schłodzimy się na lodowisku Toropol. Sprawdzimy czy obowiązuje tam reżim sanitarny i czy opolanie chętnie korzystają z miejskiej lodówki w gorące dni. Będzie również o pędzących przez Opolszczyznę kolarzach. Podsumujemy Tour de Pologne na naszym terenie i prześledzimy kolejne etapy wyścigu. A na koniec namysłowskie kino plenerowe cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego? Zapraszam do słuchania już od 6 rano.


W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Witolda Żurawickiego
  • Sezon urlopowy pełni. Upał doskwiera. Na ochłodę najlepsza kąpiel. Ale czy woda w jeziorach turawskich jest bezpieczna? Między innymi o to zapytamy wójta gminy Turawa Dominika Pikosa.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***