Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 sierpnia 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Nawiązania do rodzimej muzyki ludowej, czerpanie z tradycyjnych źródeł - to praktyka wielu kompozytorów (i to nie tylko polskich). A jednak nie każdy z polskich kompozytorów swoimi artystycznymi opracowaniami melodii ludowych inspiruje kolejnych twórców tak, jak Witold Lutosławski. Przyjrzymy się więc temu, jak różne kierunki mogą obrać muzyczne wizje oparte na prostych melodiach ludowych. Przekonamy się także jak wielkie bogactwo dźwiękowe można odnaleźć w różnych opracowaniach już u samego Lutosławskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
To pierwsza impreza tej rangi organizowana w czasie pandemii koronawirusa. Tour de Pologne już się toczy. Wczorajszy pierwszy etap w Katowicach zakończył się jednak poważnym wypadkiem. Holender Fabio Jakobsen tuż przed metą został zepchnięty na barierki przez swojego rodaka Dylana Groenewegena. Sprawca wypadku został już zdyskwalifikowany, z kolei poszkodowany przeszedł kilkugodzinną operację. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. W kraksie ucierpiało też kilka innych osób.

Dziś drugi etap zawodów, a wyścig Tour de Pologne po 8 latach wraca na Opolszczyznę. Kolarze popołudniu ruszą z Rynku w Opolu. Start "ostry" zaplanowano przy ulicy Prószkowskiej na wysokości Politechniki. Następnie peleton pomknie w stronę Gogolina, Krapkowic, Zdzieszowic. Na Górze Św. Anny odbędzie się premia górska, a w Strzelcach Opolskich i Ujeździe kolarze będą rywalizowali na premii lotnej.
W magazynie reporterów połączymy się z naszymi reporterami, którzy będą przy trasie wyścigu. Opowiemy też o utrudnieniach w ruchu, z którymi muszą liczyć się kierowcy.


Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***