Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 sierpnia 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Nawiązania do rodzimej muzyki ludowej, czerpanie z tradycyjnych źródeł - to praktyka wielu kompozytorów (i to nie tylko polskich). A jednak nie każdy z polskich kompozytorów swoimi artystycznymi opracowaniami melodii ludowych inspiruje kolejnych twórców tak, jak Witold Lutosławski. Przyjrzymy się więc temu, jak różne kierunki mogą obrać muzyczne wizje oparte na prostych melodiach ludowych. Przekonamy się także jak wielkie bogactwo dźwiękowe można odnaleźć w różnych opracowaniach już u samego Lutosławskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Wielu z nas odczuwa przed nimi lęk, a mimo wszystko wystawa pająków w Nysie cieszy się sporym zainteresowaniem. Opowiemy zatem, jak wyglądają te najrzadsze okazy skorpionów i pająków.

Sporo czasu poświęcimy imprezie kolarskiej, która wraca do Opola po ośmiu latach. W Tour de Pologne wystąpią 22 drużyny. Kolarze przejadą przez Opolszczyznę, a wśród nich Rafał Majka. Gdzie i o której będzie można ich zobaczyć?

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Witolda Żurawickiego
  • O co w niej chodzi? Dlaczego akurat teraz ją ogłoszono? O nowej inicjatywie młodzeżówki Platformy Obywatelskiej porozmawiamy z Maksymilianem Polisem z Młodych Demokratów w Opolu.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***