Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 5 sierpnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Demarczyk - Live

Długo. bo aż dwanaście lat musieli czekać fani na drugi krajowy album Ewy Demarczyk, ale kiedy już się ukazał uczta była niewysłowiona, a do tego materiału wystarczyło na podwójny album i chociaż zmieniła się epoka i kilka muzycznych nurtów i mód, to Demarczyk pozostała sobą, zupełnie osobną i niepowtarzalną artystką której czas się nie ima. Świetnie ułożony repertuar koncertu, zmiany dynamiki i tempa, sprawiają, ze z przyjemnością słucha się go od początku tuż po wybrzmieniu ostatniej nuty.

Pet Shop Boys - Actually

Drugi album brytyjskiego duetu, który za sprawą swoich największych przebojów (jeden z nich, "It's a Sin", usłyszymy na prezentowanej płycie) traktowany jest dosyć jednowymiarowo, jako esencja synth popu i "keybordowego" disco, jednak w rodzimej Anglii znaczył o wiele więcej, angażując się między innymi w krytykę "thatcheryzmu", a muzycznie także potrafił zaskoczyć, jak w fantastycznie zaaranżowanym i poprowadzonym na tej płycie utworze przez mistrza muzyki filmowej Angelo Badalamentiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Dziś w Chorzowie rozpoczyna się kolarski wyścig Tour de Pologne. To pierwszy, po najbardziej rygorystycznych obostrzeniach spowodowanych pandemią, wieloetapowy wyścig zaliczany do prestiżowego cyklu World Tour. W środę przed kolarzami prawie 200 km z Chorzowa do Katowic, jutro natomiast zawodnicy będą rywalizować w naszym regionie. Opolszczyzna kiedyś była kolarską potęgą. Takie nazwiska jak Stanisław Szozda i Joachim Halupczok zna chyba każdy. Dziś w programie będziemy wspominać tych wybitnych sportowców.

Od kilku dni Polacy mogą już korzystać z bonów turystycznych. Wraz z początkiem tego programu uaktywnili się także oszuści. Jak bezpiecznie zrealizować tę dotację podczas wakacji i gdzie można szukać ofert? Sprawdzimy w magazynie reporterów Radia Opole.

Trwa remont ratusza, po którym ten zabytkowy budynek wypięknieje. Na jakim etapie są prace, co się zmieni? O tym także w programie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***