Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 sierpnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Saksofonista i pedagog Antonio Hart zakochał się w saksofonie w wieku siedmiu lat i wkrótce potem rozpoczął studia. Hart nagrał siedem albumów jako lider, w tym był nominowany do nagrody Grammy 1997.

Płyta "My Song" Keitha Jarretta powstała po entuzjastycznie przyjętych albumach "The Köln Concert" i "The Survivours Suite". Ta produkcja jest najbardziej różnorodna, a kompozycje należą do najlepszych, jakie Jarrett kiedykolwiek napisał.

Najnowszy ósmy, Tie Break – „The End” to podsumowanie, synteza dokonań artystycznych muzyków. Poza muzyką instrumentalną, możemy na nim usłyszeć utwory wokalno-instrumentalne, między innymi z poezją współczesnych alternatywnych poetów: Dariusza Brzóski Brzóskiewicza oraz Jerzego Jacka Bieleńskiego.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
85 lat utrwalonych na czarno-białej fotografii. Bogusław Szybkowski promuje dziś w Opolu album z przedwojennymi zdjęciami miasta. Publikacja "Opole 1860-1945. Katalog fotografii" uchyla drzwi do przedwojennych lokali w mieście. Możemy zerknąć na wnętrza kawiarni i restauracji, spojrzeć na fasady domów, przyjrzeć się dawnej modzie obfitującej w krynoliny, gorsety i kapelusze. To też okazja do refleksji nad ulotnością czasu i siłą fotografii.

Po godz. 20:00 będzie zaś o powojennej historii miasta. Dr Bogna Szafraniec z Muzeum Śląska Opolskiego przybliży burzliwe losy repatriantów, którym przyszło oswoić się z obcym miastem i uczynić je swoim domem. Zapraszamy.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***