Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 sierpnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Saksofonista i pedagog Antonio Hart zakochał się w saksofonie w wieku siedmiu lat i wkrótce potem rozpoczął studia. Hart nagrał siedem albumów jako lider, w tym był nominowany do nagrody Grammy 1997.

Płyta "My Song" Keitha Jarretta powstała po entuzjastycznie przyjętych albumach "The Köln Concert" i "The Survivours Suite". Ta produkcja jest najbardziej różnorodna, a kompozycje należą do najlepszych, jakie Jarrett kiedykolwiek napisał.

Najnowszy ósmy, Tie Break – „The End” to podsumowanie, synteza dokonań artystycznych muzyków. Poza muzyką instrumentalną, możemy na nim usłyszeć utwory wokalno-instrumentalne, między innymi z poezją współczesnych alternatywnych poetów: Dariusza Brzóski Brzóskiewicza oraz Jerzego Jacka Bieleńskiego.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
17:00 DOBRE GRANIE
Połączymy się z Olivią Anną Livki, niemiecką artystką polskiego pochodzenia (urodziła się w Opolu), wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, basistką, aranżerką, producentką i reżyserką. Premierowo posłuchamy jej nowej płyty „Digital Dissidents”, która ukazała się w kwietniu tego roku. W prezencie dla słuchaczy przekażemy album artystki.

Do słuchania od 17:00 do 18:00 - w zastępstwie Tomasza Wojtyłki - zaprasza Żaneta Plotnik. Z autorką można kontaktować się mailowo: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***