Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 sierpnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Saksofonista i pedagog Antonio Hart zakochał się w saksofonie w wieku siedmiu lat i wkrótce potem rozpoczął studia. Hart nagrał siedem albumów jako lider, w tym był nominowany do nagrody Grammy 1997.

Płyta "My Song" Keitha Jarretta powstała po entuzjastycznie przyjętych albumach "The Köln Concert" i "The Survivours Suite". Ta produkcja jest najbardziej różnorodna, a kompozycje należą do najlepszych, jakie Jarrett kiedykolwiek napisał.

Najnowszy ósmy, Tie Break – „The End” to podsumowanie, synteza dokonań artystycznych muzyków. Poza muzyką instrumentalną, możemy na nim usłyszeć utwory wokalno-instrumentalne, między innymi z poezją współczesnych alternatywnych poetów: Dariusza Brzóski Brzóskiewicza oraz Jerzego Jacka Bieleńskiego.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
9:00 DOBRY MOMENT
Tam, gdzie koncertują trudno znaleźć wolne miejsce na widowni. Ich repertuar jest bardzo szeroki. Od polek i walców Straussów, przez muzykę rozrywkową, filmową, jazzową i biesiadną do dzieł muzyki klasycznej. Co robią w sytuacji, w której nie ma możliwości, by pojawić się na scenie? Jak dbają o swój muzyczny kunszt? Na te i inne pytania odpowie dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica Klaudiusz Lisoń.

Jak działa Platforma Usług Elektronicznych w ZUS? Jak założyć własny profil? Jakie korzyści płyną z z takiej formy kontaktu? O to wszystko zapytamy Sebastiana Szczurka, Regionalnego Rzecznika Prasowego ZUS województwa opolskiego. Nasz gość wyjaśni również, jak przebiega realizacja bonu turystycznego.

W audycji również:
9:45 Miejsce i imię – powieść Macieja Siembiedy /powtórka/
11:20 Czytasie – Beata Granatowski i Ireneusz Prochera
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***