Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 sierpnia 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzyka zespołów związanych ściśle z ideologią New Age. Kagyuma to kobiecy kwartet wokalny. Powstał jako eksperyment – próba połączenia barw, wrażliwości i inspiracji, użycia głosu jako instrumentu, poprzez wykorzystanie rozmaitych technik wokalnych.

Leifur James "Angel in disquise" - to eksperymentalna produkcja kompozytora z Londynu.

Starless "Earthbound" -
to drugi album zawierający szkocką muzykę tradycyjną.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY

Jak co poniedziałek rekomendacje nowości muzycznych, literackich i filmowych. Dziś o trzecim albumie teksaskiego tria Khruangbin – "Mordechai", tomiku poetyckim Tomasza Różyckiego "Kapitan X" z rozmową o tym, czym jest poezja dziś oraz o filmie społecznie zaangażowanym „Nie ma nas w domu”, który reżyserował Ken Loach.


Po godz. 20.00 Łukasz Supergan, podróżnik, autor książek "Pustka wielkich cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów" odpowie, dlaczego wyrusza na szlaki długodystansowe, czym jest wielka pustka ciszy i czy w samotności można odnaleźć siebie. Zastanowimy się, czym jest filozofia chodzenia.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***