Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 sierpnia 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzyka zespołów związanych ściśle z ideologią New Age. Kagyuma to kobiecy kwartet wokalny. Powstał jako eksperyment – próba połączenia barw, wrażliwości i inspiracji, użycia głosu jako instrumentu, poprzez wykorzystanie rozmaitych technik wokalnych.

Leifur James "Angel in disquise" - to eksperymentalna produkcja kompozytora z Londynu.

Starless "Earthbound" -
to drugi album zawierający szkocką muzykę tradycyjną.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Trwają ostatnie przygotowania do 77. Tour de Pologne. Wyścig kolarski rozpoczyna się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie i będzie poprowadzony m.in. przez Opolszczyznę. Kolarze pojadą z Opola do Zabrza "trasą szybką, ale i trudną technicznie" - tak charakteryzują ją organizatorzy. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się na przykład z Górą św. Anny. Więcej o tym wydarzeniu w magazynie reporterów Radia Opole.

W weekend oddaliśmy hołd powstańcom warszawskim. W godzinę "W" w całej Polsce, także w Opolu, zawyły syreny, przygotowano również uroczystości ku czci walczących o Polskę. W programie jedna z uczestniczek Powstania Warszawskiego - Helena Kamerska, pseudonim "Halina", mieszkająca w Opolu, opowie o tym, co widziała i czego doświadczyła 76 lat temu.

Sprawdzimy też, jaki jest bilans wakacji na półmetku w czasie trwającej od wczesnej wiosny pandemii.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***