Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 2 sierpnia 2020 roku

19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
W dzisiejszym programie wybierzemy się do Głuchołaz, gdzie po wojnie przesiedlono mieszkańców województwa tarnopolskiego. Szymon Pleszczak opowie o tym, jak m.in. młode pokolenie zachowuje pamięć o stronach rodzinnych swoich przodków. Jest on pomysłodawcom Głuchołaskich Dni Kultury Kresowej. Piąta edycja tej imprezy tradycyjnie już zgromadziła liczną publiczność. Przedstawimy relację z tego wydarzenia. Na scenie prowadziła je mająca lwowskie korzenie Danuta Skalska. Jest ona dziennikarką Radia Katowice. Prowadzi popularny program Lwowska Fala, która ocala od zapomnienia kresową tradycję i kulturę, ale także prawdę o losach Polaków. Swoimi refleksjami na ten temat podzieli się także ze słuchaczami Radia Opole.

Na koniec programu przedstawimy kolejny odcinek audiobooka o wojennych losach polskiej rodziny ze Stanisławowa, która podczas okupacji niemieckiej musiała uciekać na Węgry.

Do słuchania od 19:05 do 20:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »