Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 2 sierpnia 2020 roku

7:00 MAMY WEEKEND
W niedzielny poranek przyjrzymy się jednej z naturalnych metod pomagających zachować zdrowie i piękno. Choć przez niektórych bywają niedoceniane, niejednokrotnie skrywają w sobie wielką moc. Mowa o ziołach, których sekrety można odkrywać w czasie warsztatów w Muzeum wsi Opolskiej. Ich autorkę, Beatę Świątek, zapytamy między innymi o to, jak radzi sobie zielarstwo w XXI wieku. Nasz gość wskaże także, czy naturalne metody leczenia mogą zastąpić leczenie farmakologiczne.

W programie nie zabraknie także spojrzenia poza nasz region. Odwiedzimy między innymi stolicę Litwy, gdzie w ten weekend można zapoznać się bliżej z kulturą... hiszpańską. Z kolei w stolicy naszego spotykają się w ten weekend duże polskie rodziny, o których zjeździe także powiemy w naszym porannym spotkaniu.

W programie także stałe cykle:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
08:04 W cztery oczy – Witold Żurawicki
  • Jeziora Turawskie pełne gości. Pełne ręce roboty mają też ratownicy. Niestety, brakuje im sprzętu. Jakiego? O tym powiedzą nam Sławomir Gierymski i Justyna Merz z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
10:35 Prosto z SejmuMagdalena Ogórek /powtórka/

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »