Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 sierpnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kolejne edycje ETHNO PORTU pozornie nie różnią się znacząco od poprzednich. Zaproszeni artyści grają tradycyjną muzykę etniczną, na festiwalowych scenach wśród gwiazd światowego formatu pojawiają się polscy wykonawcy, najbardziej aktywni uczestnicy biorą udział w warsztatach i nawet grono organizatorów jest niemal takie samo. Nagrania z Festiwalu Ethno Port 2019. Wyliczanki – Wydzieranki to odważna propozycja ożywienia i opowiedzenia na nowo podwórkowych, niegrzecznych historii. Rzecz dla odważnych rodziców i dzieci, którzy zgłębiają tematy zasadnicze, lubią odczuwać dreszcze grozy, nie boją się bać, czują magiczną moc połamanych chodnikowych płyt i miłosny czar w rytmie walczyka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Będziemy nadawać z plenerowego studia we wsi Grobniki w gminie Głubczyce. Swoje sprawdzone sposoby na domowe przetwory zaprezentują Krystyna i Tadeusz Zamojscy ze wsi Mokre. Będzie także o tym, jak samodzielnie przygotować ziołową herbatkę czy olejek do pielęgnacji skóry i paznokci! Jakie miejscom na Ziemi Głubczyckiej zgodnie z tradycją przypisuje się szczególna moc? O to zapytamy dyrektorkę lokalnego muzeum - dr Barbarę Piechaczek.

Po godz. 13:00 znów będzie kulinarnie. Dietetyk kliniczny Alina Babińska przygotuje dla nas chipsy z jarmużu oraz koktajl z owoców lata. Z Igorem Machnikiem z pałacu w Wysokiej porozmawiamy zaś o jeździectwie i ciekawych inicjatywach promujących tę formę rekreacji.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***