Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 sierpnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kolejne edycje ETHNO PORTU pozornie nie różnią się znacząco od poprzednich. Zaproszeni artyści grają tradycyjną muzykę etniczną, na festiwalowych scenach wśród gwiazd światowego formatu pojawiają się polscy wykonawcy, najbardziej aktywni uczestnicy biorą udział w warsztatach i nawet grono organizatorów jest niemal takie samo. Nagrania z Festiwalu Ethno Port 2019. Wyliczanki – Wydzieranki to odważna propozycja ożywienia i opowiedzenia na nowo podwórkowych, niegrzecznych historii. Rzecz dla odważnych rodziców i dzieci, którzy zgłębiają tematy zasadnicze, lubią odczuwać dreszcze grozy, nie boją się bać, czują magiczną moc połamanych chodnikowych płyt i miłosny czar w rytmie walczyka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
W ramach naszej radiowej wakacyjnej akcji "Chcę wyjechać na wieś...", odwiedzimy Grobniki w gminie Głubczyce. Przez cały poranek będziemy się łączyć z reporterami, którzy zaproszą do rozmowy mieszkańców wsi i będą pytać o najciekawsze sprawy i wydarzenia związane z Grobnikami.

Nie zabraknie również informacji związanych z obchodami 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które w tym roku z powodu epidemii koronawirusa odbędą się w ograniczonej formule.

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Witold Żurawicki
  • 1 sierpnia to rocznica szczególna. O godzinie "W" wszyscy przystajemy i oddajemy hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. O jego przebiegu, opolskim wątku powstania a także o tym, gdzie organizowane są rocznicowe uroczystości porozmawiamy z dr. Tomaszem Greniuchem, naczelnikiem opolskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Natalia Kryjom. Z autorką można kontaktować się mailowo: natalia.kryjom@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***