Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 sierpnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kolejne edycje ETHNO PORTU pozornie nie różnią się znacząco od poprzednich. Zaproszeni artyści grają tradycyjną muzykę etniczną, na festiwalowych scenach wśród gwiazd światowego formatu pojawiają się polscy wykonawcy, najbardziej aktywni uczestnicy biorą udział w warsztatach i nawet grono organizatorów jest niemal takie samo. Nagrania z Festiwalu Ethno Port 2019. Wyliczanki – Wydzieranki to odważna propozycja ożywienia i opowiedzenia na nowo podwórkowych, niegrzecznych historii. Rzecz dla odważnych rodziców i dzieci, którzy zgłębiają tematy zasadnicze, lubią odczuwać dreszcze grozy, nie boją się bać, czują magiczną moc połamanych chodnikowych płyt i miłosny czar w rytmie walczyka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT

Spragnionym ciszy i spokoju Radio Opole proponuje odpoczynek, wśród pól i łąk, na opolskich wsiach.

W magazynie Obieżyświat nadamy relację z wizyty w Źlinicach, w gminie Prószków.

O historii Źlinic – tej odległej i współczesnej również, a także zainteresowaniach i codziennym życiu mieszkańców opowiedzą: Teresa Kansy, Agnieszka Kasperek, Gertruda Olsok, Dorota Stotko, Matylda Wicher, Liliana Wencel oraz Józef Watzlaw i Henryk Zamojski, którzy oczywiście zapraszają wszystkich do swojej gościnnej turystom wioski.

Słuchaczom, którzy nie będą mieli sposobności wysłuchania audycji proponujemy stronę internetową Radia Opole, gdzie zaraz po jej emisji, w zakładce Obieżyświat, zostanie udostępniony dźwiękowy zapis, wzbogacony zdjęciami.


Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***