Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lipca 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Determinacja muzyków, by przywrócić życie koncertowe i nie dopuścić do przerwy w odbywaniu się cyklicznych wydarzeń muzycznych w tym roku jest silniejsza niż kiedykolwiek w ostatnich dziesięcioleciach. Na równie wielką determinację i kreatywność - także w zakresie programu wydarzenia - mieszkańcy Opolszczyzny niezawodnie mogą liczyć w przypadku zespołu Polish Cello Quartet, który po raz siódmy organizuje w Nysie Międzynarodową Akademię Wiolonczelową.

Jakie atrakcje czekają nas w tym roku i co zrobić, żeby bezpiecznie wziąć udział w koncertach? O tym porozmawiamy z Krzysztofem Karpetą. Nie zabraknie także garści wspomnień z poprzednich lat i wiolonczelowej literatury muzycznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
A może sprawdzimy po raz kolejny, przynoszącą pokrzepienie myśl, że warto marzyć? Piętnaście lat temu odwiedziłem w Skorogoszczy Dariusza Ziębę, nauczyciela, który kupił sobie... wieżę ciśnień z przepompownią. I tam spełniły mu się marzenia rodzinne i te z odkrywaniem lokalnej historii związane. Historii pasjonującej, bo także z ważnymi odniesieniami do współczesności. Zatem przypomnijmy sobie: "Wieżę marzeń", bo pokonując kolejne stopnie w wędrówce na samą górę, ciekawą wiedzę zdobędziemy, w dodatku pogodą ducha okraszoną.

Niechaj dodatkiem do opowieści o nauczycielu - marzycielu, będzie reportaż o żołnierzu - emerycie, który pokochał fotografię po swojemu, po amatorsku, ale z ogromnym zaangażowaniem. Osiemnaście lat temu pojechałem do Podlesia, do byłego sapera (był dowódcą, wykładowcą) a na emeryturze osiadł na Śląsku Opolskim w Górach Opawskich. I to tam powstał reportaż, "Kadry z życia sapera". I tylko jeszcze to dodam, że nosił pseudonim "Marycha" i to, że zaskakujących informacji jest o wiele więcej. Proszę się przekonać, że warto w radiu rozmawiać o życiu w kadrze zatrzymanym.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***