Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lipca 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Determinacja muzyków, by przywrócić życie koncertowe i nie dopuścić do przerwy w odbywaniu się cyklicznych wydarzeń muzycznych w tym roku jest silniejsza niż kiedykolwiek w ostatnich dziesięcioleciach. Na równie wielką determinację i kreatywność - także w zakresie programu wydarzenia - mieszkańcy Opolszczyzny niezawodnie mogą liczyć w przypadku zespołu Polish Cello Quartet, który po raz siódmy organizuje w Nysie Międzynarodową Akademię Wiolonczelową.

Jakie atrakcje czekają nas w tym roku i co zrobić, żeby bezpiecznie wziąć udział w koncertach? O tym porozmawiamy z Krzysztofem Karpetą. Nie zabraknie także garści wspomnień z poprzednich lat i wiolonczelowej literatury muzycznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Gdzie jest Złoto Wrocławia? Skarb, który może ważyć nawet 28 ton, jest poszukiwany przez historyków, badaczy, a nawet służby specjalne od II wojny światowej. Jedna z fundacji, która ma siedzibę w Opolu twierdzi, że jest w posiadaniu "dzienników wojennych" nazisty o pseudonimie "Michaels", który wskazał 11 miejsc ukrycia skarbu. Jedno z nich znajduje się w okolicach pałacu Hochbergów w Roztoce niedaleko Strzegomia. Inne znajduje się na terenie województwa opolskiego. Skarbem Trzeciej Rzeszy i jego lokalizacją na terenie Dolnego Śląska zainteresowały się media na całym świecie. W magazynie spróbujemy rozwikłać tę zagadkę.

To nie będą wakacje z duchami... będzie jednak można poznać tajemnice brzeskiego zamku. Dla dzieci i młodzieży, które nie wyjechały na kolonie i obozy, ciekawą ofertę przygotowali pracownicy zabytku. Organizują cykl warsztatów. Podczas spotkań najmłodsi mogą uczyć się na przykład o dawnych manuskryptach. Będzie tam nasz reporter.

Szczypiorniści Gwardii Opole rozpoczęli treningi i przygotowania do nowego sezonu. W magazynie odwiedzimy ich z mikrofonem.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***