Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
The Beatles - Introducing

Pierwsza płyta Beatlesów na rynku amerykańskim, to spore zamieszanie zarówno co do zawartości (wytwórnia usunęła dwa utwory z wydania brytyjskiego), jak i skandali z wytwórnią, bałaganu edytorskiego (pierwszy rzut nie miał oryginalnej tylnej okładki, podobnie jak drugi i dopiero trzeci okazał się kompletny) przez co amerykańscy fani nie mogli być w pełni usatysfakcjonowani, ale po latach, dla kolekcjonerów, są to nie lada rarytasy i pewien dokument epoki.

I-Ching - I-Ching

Absolutnie kultowa sesja i album (dwupłytowy) Zbigniewa Hołdysa i przyjaciół, który bynajmniej nie nosi znamion jam session i nie ma mowy o wynikających z pewnej spontaniczności niedoróbkach i chociaż w kilku momentach czuć ducha Perfectu, udało się Hołdysowi skomponować sporo nagrań w zupełnie nowym klimacie. Niejako obok, chociaż o dziwo dobrze wpasowały się tu w klimat całości nagrania Martyny Jakubowicz, a zapowiedź mistrzowskiej klasy daje też Waglewski.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • W JuraParku w Krasiejowie koło Ozimka, w miejscu, gdzie odkryto szczątki dinozaurów sprzed 250 mln lat, trwa międzynarodowy obóz studencki. W ruch poszły młoteczki, szpachelki i pędzelki. Odrywane są kolejne skamieniałości. W magazynie relacja naszej reporterki.
  • Fundacja Arka rozpoczęła w Opolu ogólnopolską trasę edukacyjną "Zielona Ręka". Przygotowano instalację z makiet drzew i ogromnej niebieskiej wstęgi symbolizującej wodę. Akcja ma promować działania przeciwdziałające suszy.
  • W magazynie także zapowiedź wyjazdowego meczu Odry Opole. O punkty w pierwszej lidze będzie walczyć w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.
Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***