Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 lipca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA

"Longing" to już szósta płyta w dorobku kwintetu New Bone. Zawiera głównie kompozycje lidera grupy Tomasza Kudyka. Artysta zadedykował album swojemu ojcu – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi grupy Jazz Band Ball Orchestra.

W audycji dziś także "Comet meta" - najnowsze nagrania duetu David Grubbs & Taku Unami.

Impulsem do nagrania debiutanckiej płyty The Consonance Trio "Orient Express" była osobista tragedia. Trio składające się z pianisty Maxa Fedorova, perkusisty Wojciecha Bronakowskiego i kontrabasisty Karola Sypytkowskiego, straciło tego ostatniego. Śmierć przyjaciela stała się siłą napędową do zarejestrowania materiału, w którego realizacji brał udział kontrabasista Piotr Chociej.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Na remont tego mostu mieszkańcy Krapkowic czekali 23 lata. Mowa o starej, nieużywanej kolejowej przeprawie nad Odrą w Otmęcie. Inwestycja - o wartości prawie 19 mln złotych - jest już mocno zaawansowana. W magazynie raport naszej krapkowickiej reporterki.
  • Będziemy też na moście w Opolu. Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów powstała nad kanałem Ulgi. Połączy wyspę Bolko z ul. Krapkowicką. Obiekt jest już praktycznie gotowy.
  • Powiemy także o połączeniu dwóch opolskich uczelni - Uniwersytetu Opolskiego z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodowa. Nowy podmiot zaproponuje nowe kierunki nauczania.
Szczegóły po godzinie 14.00.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***