Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 lipca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA

"Longing" to już szósta płyta w dorobku kwintetu New Bone. Zawiera głównie kompozycje lidera grupy Tomasza Kudyka. Artysta zadedykował album swojemu ojcu – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi grupy Jazz Band Ball Orchestra.

W audycji dziś także "Comet meta" - najnowsze nagrania duetu David Grubbs & Taku Unami.

Impulsem do nagrania debiutanckiej płyty The Consonance Trio "Orient Express" była osobista tragedia. Trio składające się z pianisty Maxa Fedorova, perkusisty Wojciecha Bronakowskiego i kontrabasisty Karola Sypytkowskiego, straciło tego ostatniego. Śmierć przyjaciela stała się siłą napędową do zarejestrowania materiału, w którego realizacji brał udział kontrabasista Piotr Chociej.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
9:00 DOBRY MOMENT

Ponad 6800 wypadków, w których zginęły 644 osoby, a ponad 8 tysięcy zostało rannych. To statystyki z minionych wakacji. Jak zakończą się tegoroczne? Co decyduje o tym, że na drogach dochodzi do wypadków? Na co zwrócić uwagę przed wyjazdem na wakacje? Na te i inne pytania odpowie podinspektor Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Jak w każdy wtorek nasi słuchacze będą mogli również porozmawiać ze specjalistą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tym razem zajmiemy się dziedziczeniem składek ZUS.

W audycji również:

9:45 Topiel - powieść Jakuba Ćwieka czyta Filip Kosior /powtórka/
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***