Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lipca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W audycji "Stairway to the stars" - znakomita płyta wokalistki amerykańskiej Dinah Washington oraz kolejne nagrania - wielki multiplatynowy album "Light Blue, Red Light" z roku 1991 z Big Bandem Harry'ego Connicka Jr. Płyta ta znalazła się na pierwszym miejscu listy przebojów jazzowych oraz osiągnęła najwyższą pozycję na liście Billboard 200.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Jakże za siatkówką na najwyższym poziomie tęsknimy! Jakże wielu z nas marzyło o złocie dla naszej męskiej reprezentacji na Igrzyskach... "Żeby dobre duszki czuwały", to reportaż, który nagrałem lat temu dziewięć. Poznałem wtedy pana, którego nazywano królem kibiców siatkówki. Z biało - czerwoną flagą z napisem "Kluczbork" - towarzyszył naszym siatkarzom nawet w Japonii. Józef Golenia świat sportowych emocji łączył z wrażliwością na los ludzi, którzy potrzebują pomocy. Być może dlatego, że sam nieraz otarł się o śmierć i wie, jaką wartością jest życie. O swoim, nie tylko o miłości do siatkówki, pięknie w reportażu opowiedział.

To jednak nie jest czas wędrówek, zwłaszcza tak dalekich, wymagających przekraczania granic. Ale w naszym teatrze wyobraźni - z nadzieją na lepsze jutro - sięgamy po wspomnienia, które wiele podarować nam mogą. Zatem odświeżymy sobie pamięć o jednym z najsłynniejszych europejskich szlaków, który prawdopodobnie rozpoczynał się w Estonii i prowadzi przez Łotwę, Polskę, Niemcy, Francję - aż do Santiago de Compostela w zachodniej Hiszpanii. To droga Św. Jakuba - zwana też Camino de Santiago. Dziewięć lat temu barwną, pełną ważnych wiadomości opowieść Agnieszki Sowy, zarejestrowała Barbara Tyslik. Jej reportaż: "Drogą do Santiago de Compostela", otwiera przed nami świat wysiłku fizycznego i umysłowego, który także prawdę o nas samych może przynieść. Zatem, jak się wędruje z muszelką i specjalnym paszportem, dokąd i jak, ta droga nas zaprowadzi? Posłuchajmy razem.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***