Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lipca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W audycji "Stairway to the stars" - znakomita płyta wokalistki amerykańskiej Dinah Washington oraz kolejne nagrania - wielki multiplatynowy album "Light Blue, Red Light" z roku 1991 z Big Bandem Harry'ego Connicka Jr. Płyta ta znalazła się na pierwszym miejscu listy przebojów jazzowych oraz osiągnęła najwyższą pozycję na liście Billboard 200.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Co poniedziałek z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości. To będzie wyjątkowo francuska audycja. Benjamin Biolay - okrzyknięty spadkobiercą francuskiej tradycji chanson - wybrzmi z nową płytą "Grand Prix", powiemy także o czułym, zachwycającym sposobie odkrywania miejsc w książce Tomasza Orłowskiego „Nasz Zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczny ratatouille”, film „Nędznicy”- reżyseria: Ladj Ly - nominowany do Oscara - wywołuje szereg pytań o Francję dziś.

Po godz. 20.00 porozmawiamy z Gabrielą Anną Kańtor, o czwartej już powieści pt. "Śląski Kopciuszek", której premiera miała miejsce na początku lipca, a która opowiada o spotkaniu Joanny - "Śląskiego Kopciuszka" - ubogiej sieroty z kopalnianych slumsów i magnata przemysłowego, słynnego self-made mana, który w latach 1801- 1848 dorobił się majątku szacowanego na 2 miliony talarów. Doczekaliśmy się w końcu powieści o właścicielach pałacu w Kopicach. To także z pewnością scenariusz na ekscytujący film.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***