Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 lipca 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Tadeusz Woźniak - polski muzyk, kompozytor oraz wokalista zaliczany jest do wykonawców kontynuujących amerykańskie podejście do tradycji muzyki folkowej.

Aoife O'Donovan pochodzenia irlandzkiego piosenkarka, gitarzystka i pianistka progresywnego bluegrass.

Nagrania z koncertu podczas Imago Festival Ljubljana 2013 zespołu międzynarodowego Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra. W audycji dziś także "Po śladach" Janusz Prusinowski Kompania - fragmenty nagrodzonej płyty.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 EKO WYŚCIG

Na początek zaproszę Państwa do odwiedzenia Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, tam można oczywiście wypożyczyć książkę, ale oprócz tego zabrać ze sobą, do domu roślinę. Akcja wymiany, dzielenia się kwiatami zyskuje na popularności nie tylko wśród mieszkańców osiedla Malinka w Opolu.

W pierwszej godzinie programu powiem też o farmie wiatrowej, która stanęła w Przykonie w woj. wielkopolskim na zrekultywowanych terenach pokopalnianych.

Będzie też o strategii wodorowej Polski do 2030 roku. Minister Klimatu Michał Kurtyka podkreśla, że wodór może być jednym z paliw przyszłości, ale w ten sektor trzeba zacząć inwestować już dziś.

W programie również będziemy przed siedzibą Giełdy Papierów Wartościowych, która uruchomiła recyklomat skonstruowany przez polską firmę. Urządzenie przyjmuje między innymi plastikowe lub szklane butelki.

Z kolei w drugiej godzinie spróbujemy pozbyć się ślimaków, czy kretów z naszego ogrodu. Specjalistą w tym temacie będzie Krzysztof Król, który naturalnymi i sprawdzonymi metodami potrafi wypędzić każdego szkodnika.

A na koniec o ekologicznych półkoloniach z reżimem sanitarnym w tle i na osłodę - czekolada. Polska bowiem jest w czołówce eksporterów czekolady w UE. Z danych wynika, że nasz kraj zajął w ubiegłym roku czwarte miejsce za Niemcami, Belgią i Holandią.


Do słuchania od 14:00 do 16:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się mailowo: justyna.marcinska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***