Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Elżbieta Mielczarek - Blues koncert

Niewiele nagrań płytowych ma na koncie królowa polskiego bluesa, co napawa smutkiem, bo zaiste trudno znaleźć takie głosy, a do tego talent interpretatorski, co na tej debiutanckiej płycie słychać dobitnie, ponieważ wypełniona jest ona głównie standardami. Natomiast urzekają tym bardziej na ich tle dwa polskojęzyczne utwory, które pokazują, że blues w naszym języku ojczystym może brzmieć klasycznie, korzennie i wiarygodnie.

Jan Akkerman - It Could Happen To You

Najbardziej znany (solo, ale także z powody występów w grupie Focus) i ceniony gitarzysta holenderski, który wypracował własny styl i brzmienie, co sprawia, że przez cała karierę utrzymuje wysoki poziom, wprowadza innowacje, poszukuje, jednocześnie zachowując rozpoznawalne i oryginalne cechy. Nie ulega tez łatwym modom, stąd najbardziej trudny okres dla klasycznego rocka, czyli lata 80-te to w jego wydaniu uczta dla miłośników zarówno progresywnego rocka, fusion, jak i klasycznej gitary.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Woda, medytacja i sztuka - czy te elementy można ze sobą połączyć? O to zapytamy Natalię Krawczyk z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, która w sobotę zaprasza opolan na wspólne "Wodowanie". Spotkanie przy kąpielisku Bolko ma zaowocować twórczą refleksją nad jakością wód i ich wpływem na życie człowieka.

Po godz. 20:00 połączymy się z twórczynią z grupy Opolskie Dziouchy - Ewą Olbryt, która tworzy dekoracyjne przedmioty inspirując się wzorem opolskim i kulturą ludową. Zapytamy o rosnącą popularność etnodizajnu i ciekawe pomysły na łączenie tradycji z nowoczesnością. Powiemy też o weekendowych propozycjach Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***