Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Elżbieta Mielczarek - Blues koncert

Niewiele nagrań płytowych ma na koncie królowa polskiego bluesa, co napawa smutkiem, bo zaiste trudno znaleźć takie głosy, a do tego talent interpretatorski, co na tej debiutanckiej płycie słychać dobitnie, ponieważ wypełniona jest ona głównie standardami. Natomiast urzekają tym bardziej na ich tle dwa polskojęzyczne utwory, które pokazują, że blues w naszym języku ojczystym może brzmieć klasycznie, korzennie i wiarygodnie.

Jan Akkerman - It Could Happen To You

Najbardziej znany (solo, ale także z powody występów w grupie Focus) i ceniony gitarzysta holenderski, który wypracował własny styl i brzmienie, co sprawia, że przez cała karierę utrzymuje wysoki poziom, wprowadza innowacje, poszukuje, jednocześnie zachowując rozpoznawalne i oryginalne cechy. Nie ulega tez łatwym modom, stąd najbardziej trudny okres dla klasycznego rocka, czyli lata 80-te to w jego wydaniu uczta dla miłośników zarówno progresywnego rocka, fusion, jak i klasycznej gitary.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W magazynie reporterów wrócimy do tragicznego w skutkach porannego wypadku na opolskiej autostradzie. Samochód osobowy najechał na tył ciężarówki, w wyniku czego zginęły dwie osoby - kobieta i małe dziecko. Jak doszło do tego wydarzenia? Nasz reporter opowie o ustaleniach policji.

"Oddziały czynne są jak przed pandemią, działamy na pełnych obrotach" - takie głosy słychać ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Minęły dwa tygodnie od czasu częściowego odmrożenia placówki, która, przypomnijmy, działała jako szpital monoprofilowy. Aktualnie na 420 łóżek 90 jest przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. W programie sprawdzimy, jak funkcjonuje szpital w Kędzierzynie-Koźlu po przywróceniu funkcji wielospecjalistycznych.

Sprawdzimy też, dlaczego pomieszczenia po firmie Frotex w Prudniku niszczeją.

Wybierzemy się również nad jeziora turawskie, żeby upewnić się co do jakości wody na początku sezonu. Czy nie pojawiły się tam glony?

Odra Opole w 31. kolejce Fortuna I ligi podejmie dziś (10.07) zdegradowane już do II ligi Wigry Suwałki. Strata punktów w tym spotkaniu może oznaczać duże kłopoty. Jakie są zatem nastroje przed tym meczem? O tym także w magazynie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***