Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Elżbieta Mielczarek - Blues koncert

Niewiele nagrań płytowych ma na koncie królowa polskiego bluesa, co napawa smutkiem, bo zaiste trudno znaleźć takie głosy, a do tego talent interpretatorski, co na tej debiutanckiej płycie słychać dobitnie, ponieważ wypełniona jest ona głównie standardami. Natomiast urzekają tym bardziej na ich tle dwa polskojęzyczne utwory, które pokazują, że blues w naszym języku ojczystym może brzmieć klasycznie, korzennie i wiarygodnie.

Jan Akkerman - It Could Happen To You

Najbardziej znany (solo, ale także z powody występów w grupie Focus) i ceniony gitarzysta holenderski, który wypracował własny styl i brzmienie, co sprawia, że przez cała karierę utrzymuje wysoki poziom, wprowadza innowacje, poszukuje, jednocześnie zachowując rozpoznawalne i oryginalne cechy. Nie ulega tez łatwym modom, stąd najbardziej trudny okres dla klasycznego rocka, czyli lata 80-te to w jego wydaniu uczta dla miłośników zarówno progresywnego rocka, fusion, jak i klasycznej gitary.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT

Nie tylko poznają swoje talenty, rozwijają potencjał, poznają bliżej otaczający świat, czy razem wybierają menu na obiad. Ostatnio stworzyły dla dorosłych prace z wymownym przekazem. Mowa o dzieciach z opolskiej "Talentowni", które razem z Piotrem Koziolem odwiedzą nas w studiu plenerowym.

Sporo dzieje się również w Fundacji "Na Kole". Pomagają osobom niewidomym i słabowidzącym rozwijać swoje rowerowe pasje, organizują wspólne wycieczki, a ponieważ jest ich coraz więcej, szukają nowych przewodników, którzy zasiedli, by na przednim siodełku dwuosobowego bicykla. Szczegóły przybliżą nam: Karolina Włodarska i Alicja Stelmaszczyk.

W audycji również:

9:45 Topiel - powieść Jakuba Ćwieka czyta Filip Kosior /powtórka/
11:20 Czytasie – Beata Granatowski i Ireneusz Prochera
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Katarzyna Zawadzka


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***