Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 9 lipca 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak zmieniała się perspektywa i codzienna rzeczywistość aktywnego muzyka pod wpływem "zamrożenia" życia kulturalnego w związku z pandemią? Jak ważne jest tworzenie muzyki i organizowanie wydarzeń muzycznych szczególnie teraz, pomimo wciąż istniejących ograniczeń? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy wspólnie z Piotrem Kosargą, skrzypkiem i wykładowcą Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Nasz gość, który nie tylko pochodzi z Opolszczyzny, ale też niemal każdego roku koncertuje w rodzinnych stronach, opowie także o niezwykle interesującym festiwalu, jaki współorganizuje w Wielkopolsce.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Susza, a po niej ulewy, plaga gryzoni, skutki ekonomiczne pandemii koronawirusa czy rozprzestrzeniające się ASF. To tylko niektóre z problemów, które mogą dotykać branżę rolną. Rolnicy z Nysy z kolei skarżą się na to, że nie mogą wjeżdżać ciągnikiem na obwodnicę miasta i to tuż przed żniwami. Więcej na ten temat - w magazynie reporterów.

Pacjenci będą mogli korzystać z nowej pracowni RTG Opolskiego Centrum Onkologii. Dziś nastąpiła jej oficjalna prezentacja. Więcej na ten temat także w programie.

Pompki, podciąganie na drążku, bieganie po kopercie czy marszobieg, a po tych wszystkich ćwiczeniach - rozmowa kwalifikacyjna. 10. Brygada Logistyczna szuka kandydatów do zawodowej służby.

Dzieci z Grodkowa postanowiły upiększyć ulicę i namalowały mural w ramach wakacyjnych zajęć w miejscowym domu kultury. O tym także opowiemy w magazynie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***